Transferowa gorączka w Zagłębiu.

zaglebie_mecz (1)Zimowa przerwa w rozgrywkach piłkarskich, to idealny moment na odświeżenie kadr zawodników zespołów występujących w najwyższych klasach rozgrywkowych. Podobnie będzie także w Lubinie i Legnicy, gdzie włodarze klubów nie mogą być zadowoleni z pierwszej części sezonu 2013/2014.

W Lubinie, po bardzo słabej rundzie jesiennej, z zespołem pożegnali się już ci, których kibice najbardziej obwiniali o wyniki zespołu, czyli Robert Jeż i Deniss Rakels, a bliski podzielenia ich losu jest bramkarz Michał Gliwa, który przygotowania do rundy wiosennej rozpocznie z drużyną rezerw. W ostatnich dniach bardzo dużo mówi się także o zainteresowaniu wychowankiem Arkadiuszem Woźniakiem przez turecki Gaziantepspor.

W odwrotnym kierunku, bo do Lubina, przybył już były kapitan Ruchu Chorzów Łukasz Janoszka, który w barwach „niebieskich” grał jeszcze z napastnikiem KGHM Zagłębia Lubin Arkadiuszem Piechem, co z całą pewnością wpłynie na zdecydowanie szybszą aklimatyzację w drużynie. To właśnie Janoszka ma być zawodnikiem, który w drugiej części sezonu będzie „obsługiwał” napastników. Do zespołu dołączył już także zawodnik kazachskiego FK Taraz – Manuel Curto oraz powracający z wypożyczenia w KS Polkowice wychowanek lubińskiego zespołu – Ariel Famulski.

Równie aktywni jak lubinianie na rynku transferowym są także włodarze MKS Miedzi Legnica, którzy do klubu zakontraktowali już Dominika Budzińskiego z Radomiaka Radom, Bartosza Machaja z Chrobrego Głogów oraz Marcina Nowackiego z Energetyka ROW Rybnik. W kuluarach mówi się wiele także o potencjalnym zatrudnieniu Dominika Muchy z Polonii Środa Wielkopolska oraz Adriana Paluchowskiego ze Znicza Pruszków. Nic natomiast nie wskazuje, aby drużynę opuścił któryś z zawodników będących obecnie w kadrze pierwszoligowca.

Adam Michalik

Dodaj komentarz