Opublikowany: czw, Cze 27th, 2019

Transfer do Zagłębia ze Słowenii

Do drużyny KGHM Zagłębia Lubin dołączył 28-letni pomocnik Saša Živec. Słoweniec, który może grać na skrzydle oraz w środku pomocy. Do Miedziowego klubu przeszedł na zasadzie wolnego transferu z Omonii Nikozja. Po pozytywnym przejściu testów medycznych podpisał z „Miedziowymi” trzyletni kontrakt. 

Saša Živec urodził się 21 kwietnia 1991 roku w słoweńskiej miejscowości Nova Gorica. Jego pierwszym klubem była miejscowa ND Gorica. Następnie Saša kontynuował karierę w Primorje Ajdovščina, po czym w wieku 20 lat przeniósł się do CSKA Sofia. W bułgarskim zespole zagrał zaledwie cztery mecze, jednak zdążył zdobyć z CSKA Superpuchar.

Kolejnym przystankiem w karierze Živca były słoweńskie NK Domžale oraz ND Gorica, do której wrócił po sześcioletniej przerwie. Dobra gra w Goricy zaowocowała zdobyciem Pucharu Słowenii oraz transferem do Piasta Gliwice.

Przez cztery lata gry na polskich boiskach Živec dał się poznać z bardzo dobrej strony. Dla „Piastunek” rozegrał 109 spotkań, w których zdobył 15 bramek i zanotował 11 asyst. Podczas pobytu w Polsce 28-latek rozegrał siedem meczów przeciwko „Miedziowym”.

Ostatni sezon Saša Živec spędził w cypryjskiej Omonii Nikozja, dla której rozegrał 12 meczów.

Saša Živec
Data urodzenia: 21 kwietnia 1991 r.
Miejsce urodzenia: Nova Gorica
Kraj: Słowenia
Wzrost: 170 cm
Waga: 63 kg
Pozycja: Skrzydłowy, środkowy ofensywny pomocnik

Poprzednie kluby:
ND Gorica
Primorje Ajdovščina
CSKA Sofia
NK Domžale
Piast Glwice
Omonia Nikozja

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..