Szpadziści ładują akumulatory

Od 2012 roku lubińscy szpadziści w lokum przy ul. Mieszka I, rozwijają swoje umiejętności i wychowują nowe pokolenia współczesnych rycerzy. Doświadczenie szermierzy jest coraz to większe. Ma to oczywiście przekład na powołania do kadry narodowej, a co za tym idzie sukcesy na arenie międzynarodowej.

W 2018 roku Tomasz Kałuziński w kadrze Polski w szpadzie chłopców zajął trzecie miejsce w Pucharze Świata juniorów rozegranym w serbskim Sabacu. Lubinianin dał także dobry akcent podczas Mistrzostw Europy Juniorów w Soczi. Należy wspomnieć także o występie w  Heidenheim, gdzie  walczyła  Gloria Klughardt. Lubinianka dotarła  do finału przegrywając jednym punktem o podium z reprezentantką Czech i ostatecznie zajmując szóste miejsce. Jeśli chodzi o panów to tutaj bardzo dobrze spisał się Bartosz Kitliński, który walczył w Bonn. Będąc w składzie pierwszej reprezentacji Polski zdobył Puchar Europy. W nowym sezonie lubinianie mieli jeszcze sporo występów w kraju.

– Piętnaście startów to bardzo dużo. Na poziomie międzynarodowym to Puchary Świata, Puchary Europy, a także Puchary Polski. To wszystko na pewno powoduje, że mamy i fizyczne i psychiczne zmęczenie. W tym momencie trochę szermierkę odstawiamy na bok i skupiamy się na sprawach motorycznych i trochę się wyciszamy przed następną drugą połówką sezonu, która jest bardzo ważna – podkreśla Oleg Bugajenko, trener MDK Olimp Lubin.

Dodaj komentarz