Szlagier w Lubinie!

Przed nami mecz na który wszyscy fani żeńskiej piłki ręcznej czekają z nietopliwością. W piątek o godzinie 18:00 w hali RCS dojdzie do starcia odwiecznych rywali, drużyn z Lubina i Lublina.

Naprzeciw siebie staną mistrz i wicemistrz Polski, lider i wicelider tabeli, a także dwie najbardziej utytułowane drużyny w kraju. Od wielu lat pojedynki na linii Lubin-Lublin wzbudzają olbrzymie zainteresowanie i nie inaczej będzie tym razem.

Po czternastu seriach PGNiG Superligi Kobiet w lepszej sytuacji w walce o złoto są podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej. Lubinianki na 14 meczów wygrały… 14 razy! Z kompletem punktów Miedziowe zdecydowanie przewodzą ligowej stawce. Lubinianki są „w gazie” i wygrywają mecz za meczem. Dość powiedzieć, że aktualne Mistrzynie Polski goryczy porażki zaznały 7 maja, kiedy przegrały na własnym parkiecie z MKS FunFloor Lublin po rzutach karnych.

Zespół z Lubelszczyzny do Lubina przyjedzie po serii sześciu zwycięstw w rzędu. Ostatnią porażkę MKS zanotował po rzutach karnych, przegrywając dość niespodziewanie z beniaminkiem z Gniezna. Lublinianki do Zagłębia tracą dziewięć punktów, ale mają do rozegrania jeszcze zaległy wyjazdowy mecz z KPR-em Kobierzyce.

W piątek w hali Regionalnego Centrum Sportowego czekają nas wielkie emocje. Tu nie będzie miejsca na błędy, nie będzie odpuszczania, będzie walka o każdą piłkę i każdy centymetr parkietu. Początek wyjątkowego starcia dwóch najlepszych drużyn w lidze o godzinie 18:00.

Transmisja w TVP Sport, w aplikacji mobilnej i w internecie pod linkiem: https://sport.tvp.pl/65802876/pgnig-superliga-kobiet-mks-zaglebie-lubin-mks-funfloor-lublin-transmisja-na-zywo-online-live-stream-3022023

Dodaj komentarz