Szlagier szczypiornistek w Kobierzycach

Już dziś o godzinie 16:20 dojdzie do szlagierowego spotkania w PGNiG Superlidze Kobiet. Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin zagrają w Kobierzycach. W starciu aktualnego wicemistrza z mistrzem Polski emocji nie powinno zabraknąć.

Zagłębie, po dotkliwej porażce w Lublinie z Perłą wróciło na właściwe tory. W ostatniej serii spotkań Miedziowe nie dały najmniejszych szans Młynom Stoisław Koszalin, zwyciężając bardzo pewnie 37:22. Do tej pory lubinianki zanotowały pięć zwycięstw w sześciu rozegranych meczach i przewodzą ligowej stawce.

KPR Kobierzyce od początku sezonu wygrał cztery ligowe spotkania z rzędu, w tym pokonał na własnym parkiecie Perłę Lublin. W ostatnich dwóch meczach rywalki Zagłębia zanotowały jednak dwie wyjazdowe porażki z rzędu, kolejno w Koszalinie i Jarosławiu i spadły na trzecie miejsce w tabeli.

Dzisiejsze derbowe spotkanie zapowiada się niezwykle ciekawie. Emocji i walki o każdą piłkę na pewno nie zabraknie – Dobre wejście w mecz będzie bardzo ważne. W Kobierzycach spotkają się wicemistrz z mistrzem. Mecze tam są zawsze trudne, ale chcemy wywieźć z stamtąd punkty. Na pewno ważna będzie również chłodna głowa i jak najszybsze opanowanie emocji – mówi Bożena Karkut, szkoleniowiec Zagłębia Lubin.

Wraz z zespołem Miedziowych do Kobierzyc zawita Kinga Jakubowska. Rozgrywająca dołączyła do Zagłębia przed obecnym sezonem, a całą swoją dotychczasową karierę spędziła właśnie w klubie spod Wrocławia.

Dzisiejsze spotkanie w Kobierzycach rozpocznie się o godzinie 16:20. Transmisja w TVP Sport, na sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej.

Dodaj komentarz