Szczypiornistki zaczynają czwartą rundę

Piłkarki ręczne PGNiG Superligi Kobiet rozpoczynają czwartą i zarazem ostatnią rundę rozgrywek. W 22. serii spotkań Miedziowe w hali RCS podejmować będą Piotrcovię Piotrków Trybunalski. Spotkanie odbędzie się w niedzielę o godzinie 14:30.

Do gry o ligowe punkty zespoły PGNiG Superligi Kobiet wracają po reprezentacyjnej przerwie. W jednym z najciekawiej zapowiadających się starć 22. serii spotkań będzie spotkanie w Lubinie, w którym miejscowe Zagłębie podejmować będzie Piotrcovię Piotrków Trybunalski. Oba zespoły mają o co walczyć.

Zagłębie Lubin jest na najlepszej drodze do mistrzostwa Polski i każde zwycięstwo, każdy punkt do tego upragnionego celu przybliża. Lubinianki w tym sezonie są dosłownie nie do zatrzymania i punktują kolejnych rywali. Seria piętnastu zwycięstw z rzędu mówi sama za siebie, a do tego należy dodać, iż ostatnią ligową porażkę podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej zaliczyły… w grudniu ubiegłego roku. Zagłębie w tym sezonie przegrało jeszcze tylko raz – na inaugurację rozgrywek w… Piotrkowie Trybunalskim.

Piotrcovia rozgrywa obecnie najlepszy sezon od lat i wciąż ma szanse na stanięcie na ligowym podium. Obecnie podopieczne Krzysztofa Przybylskiego tracą siedem punktów do drugiej Perły Lublin i dziewięć do KPR-u Kobierzyce, ale od obu tych drużyn mają dwa spotkania rozegrane mniej.

Niedzielny mecz w hali RCS rozpocznie się o godzinie 14:30. Transmisja w TVP Sport, w aplikacji mobilnej oraz na sport.tvp.pl.

Dodaj komentarz