Opublikowany: sob, Sty 4th, 2020

Szczypiornistki wracają po przerwie

Po blisko dwumiesięcznej przerwie na parkiety powracają szczypiornistki, występujące w PGNiG Superlidze Kobiet. Do ciekawie zapowiadającego się spotkania dojdzie w Koszalinie, gdzie Metraco Zagłębie Lubin zmierzy się z miejscowymi Młynami Stoisław.

Ostatnie mecze o stawkę obie drużyny rozgrywały w połowie listopada. Miedziowe po niespodziewanej przegranej w Jarosławiu wróciły na właściwe tory i pokonały kolejno KPR Kobierzyce i Piotrcovię Piotrków Trybunalski. Metraco Zagłębie umocniło się na drugim miejscu w tabeli, ale ma dziewięć punktów straty do prowadzącej Perły Lublin.

Zgoła inaczej wygląda sytuacja drużyny z Koszalina. Młyny Stoisław, które przed rozpoczęciem sezonu były wymieniane w gronie kandydatów do medalu zajmują dopiero szóste miejsce i mają o 11 punktów mniej od podopiecznych Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej.

Ekipa z Koszalina jest jednak nieobliczalna, co pokazała nie tylko w obecnym sezonie w meczach ligowych, ale również podczas ostatniego turnieju towarzyskiego w Lublinie. Tam Młyny Stoisław wygrały z gospodyniami i Startem Elbląg, zajmując pierwsze miejsce. Co prawda był to turniej towarzyski, ale dobre wyniki z wyżej notowanymi rywalami z pewnością podziałały budująco na rywalki Miedziowych.

Niedzielny mecz w hali w Koszalinie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..