Szczypiornistki UKS DZIEWIĄTKI LEGNICA ponownie w najlepszej czwórce Polski!

W dniach 27-29.05.2021 odbył się turniej 1/4 Finału Mistrzostw Polski juniorek młodszych w piłce ręcznej kobiet w sezonie 2020/21.

Zawodniczki EUCO-UKS Dziewiątki Legnica, prowadzone przez trenerkę Celestynę Majchrzyk, przy współpracy trenera Tomasza Majchrzyka, wywalczyły w Rudzie Śląskiej awans do ścisłego Finału Mistrzostw Polski.

Nagrody indywidualne (dla MVP drużyny) zdobyły: w meczu z KS Zgoda Ruda Śląska – Julia Stelmach, w meczu z MTS Kwidzyn – Oliwia Doroba, w meczu z SPR Olkusz – Elżbieta Lange.

Obok legnickich szczypiornistek w Finale znalazły się zespoły: KS Zgoda Ruda Śląska, UKS Varsovia Warszawa i MKS PR Gniezno, które w swoich grupach zajęły pierwsze i drugie miejsca.

Final 4 odbędzie się w dniach 18-19.06.2021. Miejsce zmagań nie jest jeszcze znane – każdy z uczestników ma prawo ubiegać się o organizację w swoim mieście.

Ostateczna tabela obu grup 1/4 Finału Mistrzostw Polski juniorek
młodszych:

Grupa M:

1. KS Zgoda Ruda Śląska – 8 pkt.
2. EUCO-UKS Dziewiątka Legnica – 4 pkt.
3. SPR Olkusz – 3 pkt.
4. MTS Kwidzyn – 3 pkt.

Grupa N:

1. UKS Varsovia Warszawa – 9 pkt.
2. MKS PR Gniezno – 6 pkt.
3. SPR Sośnica Gliwice – 3 pkt.
4. SMS Zagłębie Lubin – 0 pkt.

Przypomnijmy, że zawodniczki UKS Dziewiątki Legnica bronią tytułu mistrzowskiego, który zdobyły w sezonie 2018/19 (w kat. młodziczka). W ubiegłym sezonie – 2019/20, ze względu na pandemię Mistrzostwa Polski nie odbyły się.

Dodaj komentarz