Szczypiornistki z powołaniami do reprezentacji

Aż dziesięć szczypiornistek Metraco Zagłębia Lubin zostało powołanych do swoich kadr narodowych na najbliższe zgrupowania i mecze eliminacyjne. W pierwszej reprezentacji Polski, która 25 marca zagra w hali RCS w Lubinie znalazły się dwie Miedziowe.

Polki zagrają pod koniec marca dwumecz z Rumunkami, faworytkami swojej grupy. Pierwszy mecz w Lubinie 25 marca. Jedno zwycięstwo niemal zapewni Biało-Czerwonym awans do ME 2020. W kadrze na spotkania z Rumunkami znalazły się skrzydłowe Metraco Zagłębia Lubin, Kinga Grzyb i Adrianna Górna.

W kadrze B znalazły się: Monika Maliczkiewicz, Patrycja Noga, Zuzanna Ważna oraz Daria Zawistowska. W rezerwie pozostają Emilia Galińska i Małgorzata Buklarewicz.

Kolejne zawodniczki Metraco Zagłębia zostały powołane do swoich reprezentacji. W kadrze Ukrainy na dwumecz w ramach eliminacji Mistrzoste Wuropy 2020 z Wyspami Owczymi znalazła się Victoria Belmas, a w kadrze Czech na mecze ze Szwecją Marketa Huruchova,

Serbka Jovana Milojević jest w szerokiej kadrze na turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich na Węgrzech, w którym w jej kadra zmierzy się z gospodyniami, Rosją i Kazachstanem.

Przerwę reprezentacyjną na zgrupowaniu wykorzysta także Patrycja Matieli. Brazylia, która wygrała Igrzyska Panamerykańskie jest pewna udziału w IO, ale uda się na zgrupowanie do Portugalii i mecze towarzyskie do Danii.

Zgrupowania kadr rozpoczną się w połowie marca.

Skład reprezentacji Polski

Bramkarki: Weronika Gawlik (Perła Lublin), Adrianna Płaczek (Nantes), Barbara Zima (KPR Gminy Kobierzyce)

Skrzydłowe: Magda Balsam (Eurobud Jarosław), Aneta Łabuda, Dagmara Nocuń (Perła Lublin), Kinga Grzyb, Adrianna Górna (Metraco Zagłębie Lubin)

Rozgrywające: Patrycja Świerżewska (Byasen), Monika Kobylińska (Brest), Karolina Kudłacz-Gloc (Bietigheim), Aleksandra Zych (Borussia Dortmund), Joanna Wołoszyk (Kastamonu), Marta Gęga, Karolina Kochaniak (Perła Lublin), Sylwia Lisewska (Minaur Baia Mare), Aleksandra Zimny (Volda)

Obrotowi: Joanna Drabik (Siofok), Sylwia Matuszczyk, Joanna Szarawaga (Perła Lublin)

 

Dodaj komentarz

*

code