Szczypiornista Zagłębia oddał krew

Specjalny autobus z pracownikami Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lubinie zaparkował przy Centrali KGHM. Krew oddał między innymi zawodnik Zagłębia Lubin, Michał Bekisz.

„Podaruj życie” – pod takim hasłem zorganizowana została ta akcja Wolontariatu KGHM. Krwiobus przyjechał na parking spółki przy ul. Skłodowskiej-Curie o 12.30 i stał tam przez trzy godziny. W kolejce do niego ustawili się i pracownicy KGHM, i mieszkańcy Lubina, a także szczypiornista miejscowego Zagłębia Lubin, Michał Bekisz – Krew oddaje po raz pierwszy, ale myślę, że nie ostatni. Wiem jak ważna jest to sprawa i cieszę się, że tutaj jestem oraz, że widzę tak wielu chętnych. Razem możemy zdziałać naprawdę wiele – mówi rozgrywający Miedziowych.

Donator krwi musi być zdrowy, ważyć co najmniej 50 kg, nie może przyjmować na stałe leków. Do tego grona wolontariuszy można dołączyć po ukończeniu 18 lat. Po raz pierwszy wolno oddać krew do 60. roku życia. Po ukończeniu 65 lat pałeczkę trzeba przekazać młodszym.

Oprócz standardowych czekolad na krwiodawców czekał też poczęstunek od KGHM: owoce i miód, a także zaproszenia na piątkowy mecz piłkarzy ręcznych Zagłębia Lubin z Azotami Puławy.

Dodaj komentarz