Szczypiorniści z regionu ze złotem!

W XXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Lubelskie 2020 zapadły końcowe rozstrzygnięcia w piłce ręcznej. Wśród chłopców w triumfowała reprezentacja Dolnośląskiego! Kadra dziewcząt znalazła się tuż za podium.

W wielkim finale Dolny Śląsk pokonał Małopolskie 39:32 (17:16). Kadra Dolnego Śląska dziewcząt ukończyła zawody tuż za podium, zajmując ostatecznie czwarte miejsce. W spotkaniu o brązowy medal Dolnoślązaczki minimalnie przegrały z kadrą Województwa Mazowieckiego 19:20 (11:9).

Zarówno w kadrze chłopców, jak i dziewcząt znalazło się wielu szczypiornistów i szczypiornistek klubów naszego regionu, w tym przedstawiciele: SMS Zagłębie Lubin, SPR Chrobry Głogów, MSPR Siódemka Legnica, czy UKS Dziewiątka Legnica.

Składy kadr Dolnego Śląska:

1. Andrzejewski Bartosz – Międzyszkolny Klub Sportowy Międzyszkolny Ośrodek sportowy Wrocław
2. Barcik Hubert – Miejski Klub Sportowy Zagłębie Lubin
3. Cichoń Adrian – Młodzieżowe Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Siódemka Legnica
4. Fiłon Milan – Miejski Klub Sportowy Zagłębie Lubin
5. Grzyb Filip – Miejski Klub Sportowy Zagłębie Lubin
6. Kozłowski Wojciech – Międzyzakładowy Klub Sportowy Żagiew Dzieżoniów
7. Krukiewicz Mateusz – Młodzieżowe Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Siódemka Legnica
8. Kuprin Aleksander – Świdnicki Klub Piłki Ręcznej Świdnica
9. Markowski Maciej – Miejski Klub Sportowy Zagłębie Lubin
10. Mikłasz Hubert – Miejski Klub Sportowy Zagłębie Lubin
11. Minuczyc Jakub – Młodzieżowe Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Siódemka Legnica
12. Miszczyk Szymon – Klub Sportowy SPR Chrobry Głogów
13. Reszczyński Julian – Klub Sportowy SPR Chrobry Głogów
14. Siwik Kacper – Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Bór Oborniki Śląskie
15. Socha Wiktor – Młodzieżowe Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Siódemka Legnica
16. Szporko Łukasz – Młodzieżowe Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Siódemka Legnica
TRENERZY
1. Iwanio Wiesław – Świdnicki Klub Piłki Ręcznej Świdnica
2. Głośniak Karol – Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Bór Oborniki Śląskie
3. Suchy Edyta – Klub Sportowy SPR Chrobry Głogów

1. Barna Patrycja – Miejski Klub Sportowy Victoria Świebodzice,
2. Chlebowska Elżbieta – Miejski Klub Sportowy Victoria Świebodzice
3. Gdula Natalia – Uczniowski Klub Sportowy Dziewiątka Legnica
4. Godzic Emilia – Miejski Klub Sportowy Zagłębie Lubin,
5. Habera Natalia – Uczniowski Klub Sportowy Jedynka Dzierżoniów
6. Kopycińska Zuzanna – Miejski Klub Sportowy Zagłębie Lubin
7. Pawełek Justyna – Klub Piłki Ręcznej Gminy Kobierzyce
8. Piechota Zuzanna – Uczniowski Klub Sportowy Dziewiątka Legnica
9. Przybył Joanna – Uczniowski Klub Sportowy Dziewiątka Legnica
10. Smoleń Kalina – Klub Piłki Ręcznej Gminy Kobierzyce
11. Stelmach Julia – Uczniowski Klub Sportowy Dziewiątka Legnica
12. Szczepanik Martyna – Miejski Klub Sportowy Victoria Świebodzice
13. Szczędor Martyna – Miejski Klub Sportowy Zagłębie Lubin
14. Szulc Marika – Miejski Klub Sportowy Victoria Świebodzice
15. Warzecha Nikola – Uczniowski Klub Sportowy Dziewiątka Legnica
16. Zwierzyńska Maja – Miejski Klub Sportowy Victoria Świebodzice
TRENERZY
1. Jastrzębska Renata
2. Chruściak Teresa
3. Olejnik Mieczysław

Dodaj komentarz

*

code