Święto karateków w Legnicy

karateOkoło ćwierć tysiąca zawodników z osiemnastu klubów walczyło w Legnicy w ramach dwóch imprez karate olimpijskiego World Karate Federation. Najwięcej medali zdobyli wrocławianie reprezentujący WKSA Budokan. Indywidualnie natomiast najlepsi okazali się karatecy LKS Zarzewie Prudnik Aleksandra Bartoszewska i Oskar Szkolnicki.

Rywalizacja przez ponad osiem godzin toczyła się w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików (12-13 lat) oraz XXVI Puchar Dolnego Śląska w Karate WKF – Silesia Cup 2017. Najliczniejszą i jednocześnie najsilniejszą grupą byli karatecy z WKSA Budokan Wrocław, którzy łącznie wywalczyli 13 medali, w tym cztery złote. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zdobyli gospodarze imprezy. Zawodnicy miejscowego KKS Tora Legnica mogą się pochwalić ośmioma krążkami, z czego połowa była złotych. Na najniższym stopniu podium stanęli sportowcy ze Ścinawy z klubu Goju Ryu Shuseikan, uzyskując pięć medali, w tym dwa złote.

W zawodach wzięło udział około 250 zawodników z województw: dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego i wielkopolskiego. Zawody poprowadził Remigiusz Powroźnik, który jest sędzią międzynarodowym Europejskiej Federacji Karate.