Światowy sukces Mieszka Fortuńskiego

Lubiński bilardzista Mieszko Fortuński osiągnął wielki sukces. Na odbywającym się w Europa Point Sports Park na Gibraltarze World Pool Masters, wychowanek Baribala Zagłębie Lubin przegrał dopiero w półfinale wielkiej imprezy z reprezentantem Hong Kongu - Lo Ho Sum.

Po Radosławie Babicy, Mateuszu Śniegockim czy Karolu Skowerskim, Mieszko Fortuński jest kolejnym polskim bilardzistą, który stanął na podium Światowego Turnieju Mistrzów.

Warto podkreślić, że lubinianin w tym roku ma za sobą również duży turniej organizowany także przez Matchroom Pool, a mianowicie Premier League Pool. Jego zdolności i osiągnięcia zostały docenione przez brytyjską firmę, która ponownie zaprosiła Polaka.

Lubinianin w pierwszej rundzie World Pool Masters

pewnie pokonał Jaysona Shaw (7:2). Kolejne dwa zwycięstwa zanotował z Alouysious Yapp (Singapur) oraz Francisco Sanchez Ruiz (Hiszpania). Polaka w półfinale zatrzymał debiutujący w zawodach tej rangi, Lo Ho Sum z Hong Kongu.

Zawody wygrał Joshua Filler (Niemcy), który wygrał w finale 9:6. 24-latek do swojej bogatej kolekcji dopisał tytuł WPM. Filler zwyciężał już w karierze w takich turniejach jak: Mistrzostwa Świata w 9-bil, World Cup of Pool, Mosconi Cup, US Open czy China 9-ball Open. Za zwycięstwo w turnieju otrzymał czek na 25.000$.

Wszystkie wyniki oraz więcej informacji na temat turnieju można znaleźć na stronie www.matchroompool.com.

Mariusz Babicz / bilard-sport.pl

Dodaj komentarz

*

code