Opublikowany: pon, Wrz 21st, 2020

Superligowy trener w szeregach UKS Dziewiątki Legnica

W nadchodzący sezon rozgrywkowy 2020/21 UKS Dziewiątka Legnica wchodzi z personalnymi zmianami w kadrze szkoleniowej. Zmiany dotyczą szkolenia sekcji męskiej i po części dotyczą trenerów związanych z klubem jak i pozyskania nowych szkoleniowców.

Prowadzący do tej pory drużyny juniorów i drugoligowych seniorów Tomasz Majchrzyk, od nowego sezonu odpowiedzialny będzie za szkolenie dzieci – chłopców i jak dotychczas – seniorów.

Jeszcze młodsi uczniowie klas 4 i 5 trafią pod opiekę Marcina Drabenta i Michała Kuryło – absolwenta AWF-u ze świeżo odebraną licencją trenerską.

Nowym trenerem drużyny młodzików został Michał Pastuszko. W przeszłości trener superligowych zespołów KPR Ruch Chorzów, MKS Piotrkovia Piotrków Trybunalski, KPR Jelenia Góra i szkoleniowiec SMS-u ZPRP Gliwice, jest trenerem kategorii A. Były II trener Kadry Narodowej Juniorek do tej pory związany był wyłącznie z zespołami żeńskimi, jednak pierwsze tygodnie pracy z chłopcami przyniosły już efekty. W rozgrywanym w niedzielę turnieju Lion Cup 2020 drużyna młodzików UKS Dziewiątki Legnica prowadzona przez trenera Michała Pastuszko zdobyła złoto wygrywając dwukrotnie
z MSPR Siódemka Legnica i także dwukrotnie z niemieckim VfL Meissen e.V.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..