Sukcesy łyżwiarzy podczas OZD

Po dłuższej przerwie lubińscy łyżwiarze ponownie rewelacyjnie zaprezentowali się na kolejnej edycji Ogólnopolskich Zawodów Dzieci w Tomaszowie Mazowieckim (14-15.01.2023).

Fabian Budziński i Kacper Polny zdominowali swoją kategorię stając na każdym dystansie na podium. W wieloboju zwyciężył Fabian Budziński, a Kacper Polny był 5 (upadek uniemożliwił mu walkę o wielobojowe podium). Na poszczególnych dystansach Fabian zdobył dwa srebrne i dwa brązowe medale, natomiast Kacper wygrał 3 z czterech dystansów.

Czołowe lokaty w wieloboju  zajęli  Maja Kaleta 5 m, Lena Sadowska 9 m, Szymon Mierzwa 11 m. Ponadto w biegach sztafetowych Fabian Budziński, Kacper Polny i Mateusz Grzyb wywalczyli złote medale, Lena Sadowska, Dominika Garbaczewska z koleżankami z klubu zajęły 4 miejsce, a druga drużyna chłopców w składzie Szymon Mierzwa, Sekuła Gabriel, Brajan Burknap-Piotrowicz i Aleksander Kamiński uplasowała się na 5 miejscu.

Kolejna edycja OZD odbędzie się  11-12.02.2023 w Sanoku.