Srebrny medal Marcina Ławickiego w Malborku

Castle Triathlon Malbork im. Bartosza Kubickiego na dystansie ironman był wymarzonym startem dla lubinianina Marcina Ławickiego. Po trudnym okresie związanym z leczeniem kontuzji, nasz zawodnik stanął do rywalizacji o medal mistrzostw Polski z 232 zawodnikami i wywalczył srebro!

Marcin mocno trenował przed startem i był pełen nadziei, iż w Malborku stawiając sobie wysoko poprzeczkę podoła wyzwaniu i zdobędzie wymarzony medal. – Mój debiut na dystansie ironman. Pełny maraton. Plany pozmieniały mi się diametralnie, bo choć przed sezonem miałem startować właśnie w tej rywalizacji to nie widziałem, że przerodzi się to w walkę o medale, ponieważ jestem nieco pod kreską. Najpierw kontuzja, złamana ręka i operacja, a dodatkowo w czerwcu defekt roweru. Mam nadzieję, że będę w stanie powalczyć o medal mistrzostw Polski – mówił przed startem Marcin Ławicki, lubiński triathlonista reprezentujący MKS Polkowice.

Podczas rywalizacji Marcin od samego początku utrzymywał wysoki poziom. Na metę przybył z czasem 8:23:20, co dało mu tytuł wicemistrza Polski. – Jestem mega zadowolony, takiego wyniku się nie spodziewałem – przyznaje lubinianin. Zwycięzca okazał się Łukasz Kalaszczyński, a zaraz za Marcinem linię mety przebiegł Krzysztof Augustyniak. Cały maraton nie mógł odbyć się bez historycznej otoczki. Triathlonistów witali na starcie rycerze, którzy byli także obecni na mecie.

Fot. Archiwum zawodnika

Dodaj komentarz

*

code