Spory zastrzyk finansowy dla regionalnych klubów!

Podczas czwartkowego posiedzenia Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej zaakceptowano projekt uchwały określającej ryczałtowe opłaty dla klubów III ligi oraz niższych klas rozgrywkowych. Zyskają na tym Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej, a przede wszystkim kluby piłkarskie na poziomie amatorskim (od III ligi).

To pierwsza z uchwał, które od kilkunastu dni były zapowiadane przez władze Polskiego Związku Piłki Nożnej. Tym samym nie sprawdziły zarzuty ludzi opozycyjnie nastawionych do władz PZPN, że to opłaty wprowadzone tylko na rok. Uchwała obowiązywać ma co najmniej przez pięć lat.

Od sezonu 2019/2020 maksymalna składka ryczałtowej opłaty wynosić będzie 2000 złotych (III liga), 1300 złotych (IV liga), 1000 złotych (klasa okręgowa), 650 złotych (A-klasa) oraz 300 złotych w (B-klasa). Co ciekawe, wszystko wskazuje na to, że to nie jedyne zmiany, które szykują się w regionalnej piłce. “Wygadał się” na ten temat wiceprezes PZPN a zarazem prezes DZPN – Andrzej Padewski. Z poniższej wypowiedzi można wywnioskować, że na kolejnym zarządzie poruszany będzie temat ekwiwalentu za transfery, czyli kwoty, które wielu klubom mocno obciążają budżet.

Przypomnijmy, że obniżka opłat dla klubów to pokłosie przekazania rozgrywek wojewódzkim związkom piłki nożnej, które powołają na swoim terenie podokręgi. To oznacza, że rację bytu stracą okręgowe związki, w tym także OZPN Legnica.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..