Sponsorują przyszłych pracowników

500 złotych stypendium będą mogli dostać studenci pielęgniarstwa w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie. Fundatorami stypendiów jest głogowski szpital, MCZ oraz klinika okulistyczna. Oprócz dobrych wyników studenci będą jednak musieli spełnić warunek…

Utworzony w ubiegłym roku kierunek pielęgniarstwo kierowany jest przez głogowski szpital oraz Miedziowe Centrum Zdrowia z Lubina. Obie placówki czekają na absolwentów tego kierunku.

 – Postanowiliśmy wesprzeć finansowo studentów tych studiów. Chcielibyśmy, aby te osoby podjęły później prace w naszych placówkach medycznych – mówi Edward Schmidt, prezes Głogowskiego Szpitala Powiatowego.

Stypendium będzie przyznawane od drugiego roku studiów w wysokości 500 złotych przez kolejne dwa lata nauki. Jest jednak pewien warunek: po obronie pracy licencjackiej stypendysta będzie musiał zatrudnić się w placówce, która go wspierała finansowo na minimum trzy lata.

Po dziesięć stypendiów ufunduje głogowski szpital oraz MCZ. Kolejne dwa będą pochodzić z kliniki okulistycznej Vita-Med. Już niedługo w tych placówkach pielęgniarek może zacząć brakować.

– Jest duża luka pokoleniowa. Średnia wieku dochodzi do pięćdziesięciu lat wśród pielęgniarek – mówi Marek Ścieszka, wiceprezes zarządu MCZ w Lubinie.

Studia pielęgniarskie na głogowskiej uczelni trwają trzy lata. Obecnie na kierunku studiuje 39 osób.

Dodaj komentarz