Słowaczki minimalnie lepsze

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin meczem z gospodyniami ze Słowacji zakończyły udział w turnieju w Michalowcach. Iuventa okazała się lepsza od miedziowych o jedną bramkę. Aż 16 trafień było autorstwa duetu Piechnik-Pielesz.

Klaudia Pielesz zdobyła aż dziewięć bramek, o dwie mniej zapisała na swoje konto Paulina Piechnik, która we wszystkich trzech meczach była wyróżniającą się zawodniczką w ekipie miedziowych.

Na Słowacji lubinianki przegrały trzy mecze i na pewno przed nowym sezonem muszą poprawić swoją grę w defensywie. W każdym z trzech meczów w Michalowcach Metraco Zagłębie traciło ponad 30 bramek. Dziś miedziowe dały się pokonać 35 razy, a same zdobyły o jedną bramkę mniej. Po dziesięciu minutach gospodynie prowadziły 8:4, ale jeszcze przed przerwą podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej doprowadziły do remisu. Druga połowa była wyrównana i mecz zakończył się minimalnym zwycięstwem Iuventy.

Iuventa Michalowce – Metraco Zagłębie Lubin 35:34 (15:15)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Semeniuk 4, Trawczyńska 3, Buklarewicz 2, Rosińska 1, Górna 2, Piechnik 7, Jochymek 2, Belmas 2, Pielesz 9, Milojević 2, Ważna 1.