Ślisko! W Zagrodnie ciężarówka spadła z mostu (WIDEO)

Poranny mróz sprawił, że wiele lokalnych dróg zamieniło się w lodowiska. Przekonał się o tym kierujący autem ciężarowym. W Zagrodnie (powiat złotoryjski) pojazd wpadł w poślizg i spadł z mostu do rzeki Skora.

Do zdarzenia doszło rano, ok. godz. 7:20. Wtedy służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o kolizji na drodze z Zagrodna w kierunku Uniejowic. Kierowca cudem uszedł z życiem – uratowała go solidna rura, w której poprowadzony jest wodociąg.
– Zbliżając się do mostu próbowałem hamować. Robiłem co mogłem, używałem hamulca ręcznego, w ciężarówce mam ABS, nic nie reagowało, auto leciało do przodu. Myślałem, że już po mnie. Ta rura chyba uratowała mi życie – powiedział nam na miejscu pan Bogusław z Legnicy, kierowca z wieloletnim stażem. Poszkodowany samodzielnie wydostał się z pojazdu. Ratownicy z OSP Zagrodno i JRG Złotoryja zabezpieczyli pojazd i miejsce zdarzenia. Konieczne było zamknięcie mostu dla ruchu pojazdów. W wyniku kolizji uszkodzony został rurociąg z wodą. Obecnie trwa usuwanie awarii. Wody pozbawieni są mieszkańcy Uniejowic i część mieszkańców Zagrodna. Ciężarówkę z rowu ma usunąć specjalistyczny dźwig, który sprowadzany jest z Jeleniej Góry. Policja zorganizowała objazd w kierunku Pielgrzymki drogą lokalną przez Zagrodno.

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz

*

code