Słaby początek trzecioligowców

Od porażek rozpoczęły nowy sezon koszykarski trzy zespoły z naszego regionu: SMK Lubin, Ekonom Legnica i Rio Team Złotoryja. Każda z drużyn okazała się wyraźnie słabsza od swoich rywali.

Występujący jeszcze kilka miesięcy temu na drugoligowych parkietach koszykarze SMK Lubin w Kłodzku zmierzyli się z miejscowym Chrobrym. Gospodarze nie dali najmniejszych szans osłabionej ekipie prowadzonej przez Szymona Pietraszka i wysoko wygrali 67:36.

O swoim pierwszym meczu w rozgrywkach trzecioligowych z pewnością jak najszybciej chcieliby zapomnieć zawodnicy Ekonoma Legnica. Beniaminek uległ w Szczawnie-Zdroju jednemu z faworytów do awansu – drużynie MKS Mazbud Basket 58:94.

Również od przegranej rozpoczęli sezon koszykarze Rio Team Złotoryja, którzy w stolicy Dolnego Śląska ulegli KS Hes BasketBall 74:99. Podopieczni trenera Andrzeja Radziwanowskiego przez pierwszą kwartę i kilka minut drugiej byli w stanie nawiązać równorzędną walkę z przeciwnikami. Obrońcy gości nie potrafili nadążyć za szybkimi graczami z Wrocławia i często musieli uciekać się do fauli. Z tego też powodu gospodarze sporo czasu spędzali na linii rzutów wolnych, a przyjezdnym po zmianie stron brakowało już graczy, zwłaszcza podkoszowych (limit popełnionych fauli). – Myślę, że nasi przeciwnicy długo nie zagrzeją miejsca w trzeciej lidze. Mają naprawdę solidny i bardzo poukładany zespół, zwłaszcza gdy idzie o grę ofensywną. Z pewnością będą się liczyć w walce o awans do drugiej ligi jeszcze w tym sezonie – uważa Nikodem Ćwiżyk, kapitan Rio Teamu. – Popełniliśmy zbyt dużo błędów w obronie i to zdecydowało o naszej porażce – dodaje.