Siódemka wygrywa na inaugurację!

Na inaugurację sezonu w grupie B I ligi Siódemka Miedź Legnica wygrała 28:24 z Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Bohaterami wieczoru w hali przy ul. Lotniczej byli bramkarz Łukasz Mazur oraz autor 8 bramek Paweł Paterek.

Przedsezonowe ruchy kadrowe wskazywały, że faworytem spotkania jest broniąca tytułu mistrza I ligi Ostrovia. Boiskowa rzeczywistość dywagacje te jednak zweryfikowała. Wychodzi na to, że Siódemka ma na Ostrovię patent. Ograła ją dwukrotnie w poprzednim sezonie, a teraz pokonała na otwarcie nowej kampanii.

Początek meczu należał do przyjezdnych, którzy dzięki skuteczności Patryka Marciniaka i Michała Bałwasa odskoczyli na dwie bramki (1:2, 2:4). W 13 min. Siódemka doprowadziła do remisu (6:6), a w 19 min. po raz pierwszy wyszła na prowadzenie (9:8). No i wtedy rozpoczął się koncert podopiecznych trenera Piotra Będzikowskiego. Siódemka zdobyła 8 bramek z rzędu i zrobiło się 15:8.

Goście przełamali niemoc w ataku tuż przed przerwą, ale na początku drugiej połowy, gospodarze trafili trzykrotnie i w 33 min. wyszli na najwyższe prowadzenie w meczu – 18:9. Wówczas wydawało się, że emocje się skończyły i będziemy świadkami spokojnych zawodów. Nic z tego, bo Siódemka zaliczyła przestój. Ostrovia skrzętnie to wykorzystała – rzuciła 6 bramek i przegrywała już tylko 18:15. Na szczęście nasza drużyna wyrwała się z letargu i wzięła się do roboty.

Znów zaczął trafiać najlepszy zawodnik meczu Paweł Paterek (8 bramek w całym meczu), a kroku dotrzymywali mu mu Wojciech Styrcz i Paweł Piwko. No i podobnie, jak przed przerwą, bramkę zamurował Łukasz Mazur (14 udanych interwencji w całym meczu). W efekcie w 56 min. Siódemka wygrywała już 26:20 i stało się już jasne, że trzy punkty zostaną w Legnicy. Ostatecznie zespół trenera Piotra Będzikowskiego wygrał 28:24. Odprawienie z kwitkiem mistrza I ligi poprzedniego sezonu? Chyba można mówić o idealnej inauguracji sezonu!

Siódemka Miedź Legnica – Ostrovia Ostrów Wlkp. 28:24 (15:9)

Siódemka: Mazur, Dekarz, Stachurski – Przybylak, Styrcz 6, Paterek 8, Kowalik 2, Siwak 3, Czarnecki, Jaśkowski 2, Skrabania 2, Bogudziński, Piwko 4, Pawłowski 1. Kary: 14 min. Czerwona kartka: Pawłowski 55 min. (z gradacji kar).

Ostrovia: Foterek, Foluszny – Bałwas 5, Kryszczak, Salamon, Bestian 1, Krzywda 1, Marciniak 6, Wojciechowski 2, Staniek 3, Wołowicz, Przybylski 4, Stachowski, Gajek 4. Kary: 12 min.

Przebieg meczu: 1:3 (5), 5:5 (10), 6:6 (15), 9:8 (20), 11:8 (25), 15:9 (30), 18:12 (35), 19:15 (40), 21:18 (45), 25:20 (50), 26:20 (55), 28:24 (60).