Siódemka wygrała po karnych

Siódemka Miedź Legnica pokonała Grunwald Poznań 4:3 w rzutach karnych w meczu otwierającym 9. kolejkę spotkań w grupie B I ligi. W regulaminowym czasie był remis 23:23.

Przez 60 min. toczyła się zacięta walka, a wynik oscylował wokół remisu. Przez pierwszy kwadrans minimalnie wygrywała Siódemka (1:3, 2:4, 3:5), ale w 17 min. po raz pierwszy na prowadzenie wyszedł Grunwald (7:6). Tuż przed przerwą nasza drużyna ponownie odskoczyła na trzy trafienia (9:12 w 28 min.), ale na odpoczynek do szatni ostatecznie schodziła z zapasem tylko jednej bramki (11:12).

W drugiej połowie nadal obie ekipy bardzo dobrze prezentowały się w obronie, błyszczeli też bramkarze – Miłosz Byczek i Dawid Dekarz. To wiele tłumaczy w kontekście niskiego rezultatu. Siódemka grająca w Poznaniu bez kontuzjowanego Marcina Jaśkowskiego, miała sporo problemów w ataku pozycyjnym, ale w 43 min. po trafieniu Karola Siwaka znów wypracowała trzybramkową przewagę (14:17). Tyle że końcówka należała do gospodarzy. W 57 min. „Wojskowi” objęli prowadzenie 21:20, a gdy minutę później wygrywali już 22:20, wydawało się, że Siódemka wróci do Legnicy z niczym.

Zespół trenera Piotra Będzikowskiego pokazał jednak charakter. Do remisu doprowadzili Wojciech Styrcz i Adam Skrabania (podobnie, jak Stachurski wrócił do składu po kilku tygodniach przerwy). Ale za chwilę znów zrobiło się nieciekawie, bo Grunwald zdołał jeszcze raz wyjść na prowadzenie (23:22). Utrzymał je jednak „tylko” do 59 minuty i 57 sekundy meczu. Bo to właśnie wtedy, celną torpedę na poznańską bramkę posłał Paterek.

– Jestem bardzo zadowolony z tych dwóch punktów. Przyznam, że przed meczem wziąłbym je w ciemno. Grunwald to przecież mocny rywal, a do tego grał we własnej hali. Zdawaliśmy sobie sprawę, że czeka nas w Poznaniu ciężka przeprawa. Mogliśmy ten mecz wygrać w regulaminowym czasie, wygrywaliśmy przecież w okolicach 45 minuty różnicą trzech bramek. Szkopuł w tym, że mogliśmy też przegrać. Wszak na dwie minuty przed końcem mieliśmy dwie bramki do odrobienia – podsumował Piotr Będzikowski, szkoleniowiec Siódemki.

Grunwald Poznań – Siódemka Miedź Legnica 23:23 (11:12), 3:4 w karnych

Grunwald: Byczek, Tarko – Adamczak, Bajka 2, Kelm 3, Liske, Martyński, Nieradko 8, Nowicki 2, Paw 1, Piechowiak 3, Płoski 1, Stachowiak 1, Westwal, Wiśniewski, Pawłowski 2. Kary: 4 min.

Siódemka: Dekarz, Stachurski – Styrcz 5, Paterek 5, Wychowaniec 5, Siwak 1, Skrabania 3, Przybylak 1, Bogudziński 2, Pawłowski, Nowosielski 1. Kary: 4 min.