Siódemka mistrzem Polski!

Największy sukces w historii piłki ręcznej w Legnicy! Juniorzy Siódemki zdobyli dziś mistrzostwo Polski! W wielkim finale podopieczni Pawła Wity pokonali MTS Kwidzyn 25:24, rozgrywając znakomitą drugą połowę meczu.

Chociaż legniczanie zaczęli od pewnego prowadzenia 4:1, później lepiej prezentowali się kwidzynianie. MTS odrobił straty i zaczął przeważać na parkiecie. Do przerwy rywale wypracowali sobie trzybramkową przewagę, ale legniczanie nie zamierzali składać broni.

Chociaż po zmianie stron było jeszcze gorzej, bo Kwidzyn wygrywał już 17:11. Od tego momentu zawodnicy Siódemki zaczęli odrabiać straty. Przez kolejny kwadrans dali się pokonać tylko raz, a sami rzucili w tym czasie aż siedem bramek. Od wyniku 18:18 emocje zaczęły się od nowa. Siedem minut przed końcem spotkania legniczanie wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca!

Najlepszym zawodnikiem turnieju Final Four został rozgrywający Siódemki Mateusz Drozdalski. W 7 zawodów znalazło się trzech legniczan: Kacper Cegłowski, Szymon Światłowski oraz Drozdalski.

Siódemka Miedź Legnica – MTS Kwidzyn 25:24 (11:14)

Siódemka: Dekarz, Dzido – Przybylak 1, Gregułowski 7, Bogudziński 2, Światłowski 4, Klocek 2, Drozdalski 6, Cegłowski 3, Kasprzak, G. Styrcz, Betliński, Majewski, Fikier.

MTS: Makowski 1, Dymik, Skiba, Kosmala 6, Grzenkowicz 1, Klepka, Dembowski, Kowszuk 1, Kotuła, Guziewicz 4, Jankowski 1, Kutyła 1, Orlich 4, Wadowski 5.