Siódemka Miedź przegrała w hali lidera

Siódemka Miedź Legnica przegrała 26:28 ze Stalą Gorzów w meczu 19. kolejki grupy B ligi. To druga z rzędu porażka legnickiej drużyny, która powoduje, że wciąż nie możemy być pewni awansu do I Ligi Centralnej.

Stal Gorzów to rywal, który Siódemce wyjątkowo nie „leży”. W sobotę się to potwierdziło, bo przegrała z nią czwarty kolejny ligowy mecz. Nasza drużyna do Legnicy wróciła na tarczy ale należą się jej jednak słowa uznania. Warto zaznaczyć, że mimo poważnych osłabień, zaprezentowała się z dobrej strony a w gorzowskiej hali zostawiła mnóstwo serca i zdrowia.

Ostatecznie Stal wygrała 28:26 zapewniając sobie już praktycznie awans do I Ligi Centralnej. Natomiast Siódemka, która pomimo porażki zachowała drugie miejsce w tabeli, wciąż o promocję musi walczyć. W następnej kolejce (8 maja) nasza drużyna podejmie Grunwald Poznań. Będzie to jej ostatni mecz w sezonie. Rozgrywki grupy B I ligi zakończą się dwa tygodnie później.

Stal Gorzów – Siódemka Miedź Legnica 28:26 (13:15)

Stal: Marciniak, Nowicki – Kryszeń 4, Gintowt 4, Dzieciątkowski, Bronowski 1, Pietrzkiewicz 5, Droździk, Starzyński 5, Kłak 6, Stupiński 2.

Miedź: Mazur, Dekarz – Przybylak 1, Czarnecki 5, Kowalik, Nowosielski 1, Jaśkowski 7, Skrabania, Bogudziński 2, Pawłowski 2, Paterek 7, Kruszelnicki 1.

Dodaj komentarz

*

code