Siódemka idzie jak burza

Dwa mecze – dwa zwycięstwa i sześć punktów na koncie. Już na początku Siódemka Miedź Legnica dała swoim rywalom wyraźny sygnał, że będzie jednym z głównych kandydatów do wygrania grupy. Tym razem podopieczni Pawła Wity bez problemów pokonali Olimpię Piekary Śląskie.

Mecz lepiej zaczęli gospodarze i to oni w pierwsze połowie byli częściej na prowadzeniu. Do przerwy to jednak Siódemka wygrywała jedną bramką. Między 31 a 45 minutą spotkania Siódemka odjechała Olimpii na dystans 6 bramek, a w ostatnim kwadransie w pełni kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie wygrała siedmioma bramkami, będąc od mistrza grupy B poprzedniego sezonu wyraźnie lepsza.

Olimpia Piekary Śląskie – Siódemka Miedź Legnica 23:30 (14:15)

Olimpia: Zemelka, Pietruszka – Langos, Cieniek, Pluczyk 4, Jaksik, Cieślik 1, Parzonka 2, Rosół 1, Serafin, Kotalczyk 3, Wawrzyniak, Miłek 8, Beczek 1, Ludyga 3.

Siódemka: Mazur, Stachurski, Dekarz – Majewski, Płaczek 3, Kowalik 1, Bogudziński, Piwko, Drozdalski 4, Wychowaniec 1, Styrcz 9, Mosiołek 4, Paterek 8.