Siódemka Huras Legnica mistrzem Polski młodzików!

Wielki sukces odniosła legnicka drużyna młodzików. Siódemka Huras Legnica sięgnęła po złoty medal mistrzostw Polski. W finale turnieju finałowego, który rozegrany został w Ostrołęce, podopieczni trenera Zygmunta Woźniczki wygrali 28:27 z MKS-em Poznań.

Z MKS-em Siódemka mierzyła się na otwarcie turnieju w Ostrołęce i wówczas mecz miał podobny przebieg. Długo na prowadzeniu była drużyna z Poznania, ale ostatecznie górą byli podopieczni trenera Zygmunta Woźniczki.

Losy tytułu mistrzowskiego rozstrzygnęły się w ostatnich minutach finałowego spotkania. W 44 min. przegrywaliśmy 24:26 i złoto zaczęło już majaczyć gdzieś w oddali. Nasza drużyna po raz kolejny w tym turnieju popisała się jednak charakterem i mocną psychiką. Po serii czterech trafień, na dwie minuty przed końcową syreną, objęła prowadzenie 28:26 (48 min.), którego już nie dała sobie wyrwać.

To był FENOMENALNY sezon młodzików Siódemki. Przypomnijmy, że nasz zespół wywalczył mistrzostwo Dolnego Śląska z kompletem punktów. Następnie triumfował w turniejach 1/16 i 1/8 finału mistrzostw kraju, zaliczając w nich komplet zwycięstw. Pierwszą i jedyną porażkę w całym sezonie zaliczył dopiero w Ostrołęce, z Kusym Kraków. W ostatecznym rozrachunku nie miała ona jednak żadnego znaczenia.

Brązowy medal mistrzostw Polski zdobyło Vive Kielce, które w „małym finale” wygrało 25:21 z Padwą Zamość. Kolejne lokaty w mistrzostwach zajęły: Diament Ostrołęka, Kusy Kraków, Piotrkowianin Piotrków Trybunalski i Czarni Olecko.

W „Siódemce Turnieju” znalazło się dwóch naszych zawodników: Kamil Skiba i Maciej Świechowski. Ponadto: Aleks Zentkeler (MKS Poznań), Szymon Paryzek (MKS Poznań), Filip Łapot (Vive Kielce), Rafał Jędrzejewski (Diament Ostrołęka) oraz Igor Jarentowski (Padwa Zamość). MVP turnieju wybrano Jakuba Osucha (Vive Kielce), a najlepszym bramkarzem Adama Głażewskiego (Diament Ostrołęka). Królem strzelców został Paweł Wnęk (Kusy Kraków).