Siódemka z awansem! Niespodzianka w Legnicy

Niespodzianka, a nawet sensacja. Pierwszoligowa Siódemka Miedź Legnica pokonałą na własnym parkiecie MMTS-em Kwidzyn 29:28 (13:13) w meczu 1/16 finału PGNiG Pucharu Polski i awansowała do kolejnej rundy tych rozgrywek.

Spotkanie niemal cały czas było „na styku”. W drugiej połowie nieznaczną przewagę osiągnęli goście, którzy osiem minut przed końcem prowadzili 24:22. Legniczanie rzucili wszystko na jedną szalę i po niezwykle emocjonującej końcówce pokonali wyżej notowanych rywali 29:28.

– Wygraliśmy z MMTS-em bo wszyscy bez wyjątku zagraliśmy na 110 proc. możliwości. Daliśmy z siebie więcej niż wszystko – mówił po końcowej syrenie Adam Skrabania, dla którego był to pierwszy mecz przed legnicką publicznością po powrocie do Siódemki Miedź.

Mecze 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski rozegrane zostaną 19 lutego. Zestaw par wyłoni losowanie.

Siódemka Miedź Legnica – MMTS Kwidzyn 29:28 (13:13)

Siódemka: Mazur, Dekarz – Majewski 1, Przybylak, Płaczek 4, Kowalik, Skrabania 5, Piwko 1, Drozdalski 2, Wychowaniec 1, Styrcz 1, Mosiołek 7, Paterek 7. Kary: 4 min.

MMTS: Dudek, Szczecina, Matlęga – Grzenkowicz 3, Orzechowski 1, Kryński 1, Peret 2, Adamski 5, Biegaj, Guziewicz 3, Netz 3, Ossowski 1, Potoczny 3, Landzwojczak 2, Przytuła 4. Kary: 6 min.