Silny wiatr przyczyną kolizji (FOTO, WIDEO)

Silny wiatr był powodem wczorajszej kolizji na drodze S3. Kierujący samochodem ciężarowym z naczepą stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na lewy pas, uderzając w samochód marki Renault. Kierowca osobówki wjechał w bariery energochłonne, a następnie uderzył w przód ciężarówki.

Do zdarzenia doszło w czwartek (7.08) o godz. 17:30 na 328 km drogi S3 na wysokości miejscowości Paszowice. Jak ustalili policjanci z Referatu Ruchu Drogowego jaworskiej komendy, przyczyną zdarzenia był silny wiatr, który w pewnym momencie spowodował, że 30-letni mieszkaniec Polkowic, kierujący samochodem ciężarowym m-ki Mercedes z naczepą stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na lewy pas uderzając w prawidłowo jadące renault. Na skutek tego zderzenia kierowca osobówki – 30-letni mieszkaniec Strzegomia, wjechał najpierw w bariery energochłonne, a następnie uderzył w przód ciężarówki. Kierowcy byli trzeźwi, podróżowali sami i nie wymagali pomocy medycznej.

Policja apeluje o ostrożność!
– W czasie silnych wiatrów czy wichury lepiej zatrzymać pojazd,  zjechać na pobocze lub pobliski parking i przeczekać trudne warunki pogodowe w bezpiecznym miejscu.
Pamiętajmy, że w czasie wichury nie należy parkować pojazdów w pobliżu drzew, słupów i trakcji elektrycznych. Zawsze sprawdźmy stan apteczki pierwszej pomocy i zaopatrzmy się w niezbędne materiały i leki – czytamy w komunikacie KPP Jawor.

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz

*

code