Cztery sety w Hali Torwar. Miedziowi bez punktów

Podopieczni Marcelo Fronckowiaka i Pawła Ruska zmierzyli się na wyjeździe z niełatwym przeciwnikiem z Warszawy. Dwa sety zdecydowanie należały do gospodarzy, ale kolejne dwa były już bardziej wyrównane i Miedziowe Lisy napsuły krwi zespołowi Andrea Anastasiego.

Środkowy Piotr Nowakowski, przyjmujący Igor Grobelny (były zawodnik Cuprum Lubin), a także hiszpański rozgrywający Angel Trinidad zdobywali pierwsze punkty w tym meczu. Dzięki nim, Verva Warszawa wyszła na prowadzenie 3:0. Gospodarze dwa pierwsze sety grali bardzo solidnie w elemencie bloku i na zagrywce. Ekipa Andrea Anastasiego zdecydowanie wiodła prym na parkiecie Hali Torwar. W trzecim secie Miedziowe Lisy pokazały pazury. Młody przyjmujący Cuprum Lubin – Szymon Jakubiszak (złoty medalista mistrzostw Europy i świata juniorów) zdobywał punkty przy siatce, a na skrzydłach tradycyjnie punkty dla zespołu zdobywał atakujący Ronald Andres Jimenez. Cuprum Lubin poczuło wiatr w żaglach i pokonało gospodarzy 19:25. Czwarta część meczu była także bardziej wyrównana, ale ostatecznie wygrał zespół z Warszawy.