Sensacyjna porażka CCC

Koszykarkom CCC Polkowice nie udało się odnieść dziewiątego zwycięstwa z rzędu w Basket Lidze Kobiet. Serię ośmiu wygranych niespodziewanie przerwały zawodniczki AZS-u Gorzów Wielkopolski, które już po raz drugi w tym sezonie okazały się lepsze od „pomarańczowych”.

Być może zawodniczki z Polkowic zaczynają już odczuwać trudy tego sezonu związane z koniecznością walki na dwóch sportowych frontach. Z jednej strony środowe mecze Euroligi, w której szanse na jakikolwiek sukces zostały już dawno pogrzebane. Z drugiej zaś weekendowa rywalizacja na krajowym podwórku, gdzie trzeba zająć jak najlepsze miejsce przez fazą play off.

Przed spotkaniem wydawało się, że podopieczne trenera Georga Dikeoulakosa zrewanżują się akademiczkom za porażkę, jakiej doznały na początku października w Gorzowie Wlkp. Za polkowiczankami przemawiał nie tylko atut własnego boiska, ale przede wszystkim, dużo lepsza pozycja w ligowej tabeli oraz obecna forma.

Od pierwszego gwizdka sędziego zespół gości postawił gospodyniom bardzo trudne warunki. Gorzowianki nadspodziewanie dobrze radziły sobie zwłaszcza w ofensywie. Pierwsza kwarta zakończyła się wysokim remisem 25:25. Wtedy wydawało się, że zawodniczki CCC lada chwila powinny odskoczyć rywalkom na bezpieczną przewagę punktową. Nic takiego się jednak nie stało. Wręcz przeciwnie, to przyjezdne narzuciły swój styl gry i wyszły na wysokie 16-punktowe prowadzenie. „Pomarańczowe” nie dość, że słabo broniły to jeszcze gorzej radziły sobie w ataku, zdobywając zaledwie 11 punktów w drugiej partii.

Po przerwie gospodynie na poważanie wzięły się za odrabianie strat. Na kilkadziesiąt sekund przed zakończeniem przedostatniej odsłony Temitope Fagbenle doprowadziła remisu po 67. Chwilę wcześniej dwoma celnymi „trójkami” popisała się Elina Babkina. Szaleńcza pogoń sporo sił kosztowała brązowe medalistki Polski, które nie potrafiły przejąć inicjatywy w czwartej kwarcie. Przeciwniczki znowu zbyt swobodnie poczynały sobie w ataku. Ostatecznie koszykarki AZS-u odniosły sensacyjne zwycięstwo 91:83. Znakomite zawody w szeregach zwyciężczyń rozegrała zdobywczyni 28 pkt. Paulina Misiek.

CCC Polkowice – InwestInThe West AZS AJP Gorzów Wielkopolski 83:91 (25:25, 11:27, 31:17, 16:22)

CCC: Babkina 19, Fagbenle 14, Gajda 14, Clark 13, Spanou 9, Sandrić 8, Leciejewska 5, Stankiewicz 1, Idziorek.

AZS: Misiek 28, Spencer 18, Prezelj 14, Swords 9,Rytsikova 7, Pawlak 7, Szajtauer 5, Stelmach 3.