Sensacja z udziałem Siódemki

Siódemka Miedź Legnica przegrała sensacyjnie po rzutach karnych z GOKiS-em Kąty Wrocławskie w meczu 13. kolejki grupy B I ligi. W regulaminowym czasie był remis po 26.

W 56 min. GOKiS wygrywał 26:24, ale ostatnie dwa słowa należały do Pawła Paterka (wystąpił w tym meczu mimo urazu mięśniowego). Rozgrywający Siódemki trafił do bramki rywali w 57 i 59 min. doprowadzając tym samym do remisu i konkursu rzutów karnych. W nich gościom ręka nie zadrżała ani razu. W naszym zespole pomylił się tylko Karol Siwak. W efekcie 2 punkty pojechały do Kątów Wrocławskich. W Legnicy został tylko 1.

– Bezapelacyjnie, był to nasz najgorszy mecz w tym sezonie! – rozkładał ręce po końcowej syrenie trener Piotr Będzikowski.

Niestety drugą rundę sezonu Siódemka rozpoczęła źle, bo od dwóch porażek. Konsekwencje są poważne, bo nasza drużyna straciła fotel lidera tabeli na rzecz Ostrovii Ostrów Wlkp. Kolejny mecz Siódemka rozegra 27 lutego, w Lesznie z Realem-Astromal.

Siódemka Miedź Legnica – GOKiS Kąty Wrocławskie 26:26 (13:13), karne: 3:5

Siódemka: Mazur, Stachurski, Dekarz – Przybylak, Siwak 1, Kowalik, Nowosielski, Jaśkowski 5, Skrabania 4, Bogudziński, Pawłowski 1, Wychowaniec 2, Styrcz 7, Paterek 6.

GOKiS: Philippe, Wasilewicz – Żubrowski 4, Batura 5, Jaworski, Kołodziejczyk 7, Łuczak, Kuźbiński 2, Wysocki 3, Wróblewski 2, Ostrówka, Ryba 3, Massopust.

Dodaj komentarz

*

code