Sąsiedzi Lisów z tabeli zgarnęli trzy punkty

Hala w Iławie okazała się szczęśliwa dla ekipy Javiera Webera. AZS Olsztyn pokonał Miedziowe Lisy 3:0.

Fot. Mariusz BabiczNiestety dla podopiecznym Pawła Ruska, trzynasta seria spotkań nie okazała się szczęśliwa. W Iławie, Miedziowe Lisy podjęły rywalizację z Olsztynem. Błędy w serwisie były bolączką gości z początku meczu. Właśnie w ten sposób Olsztyn wyszedł na prowadzenie 3:1. Po chwili Cuprum nadrabiało blokiem, ale w ataku było już gorzej. Kilkupunktową różnicę ciężko było niwelować i ostatecznie po mocnej końcówce, gospodarze wygrali 26:24, a Taylor Averill zamknął pierwszego seta efektownym blokiem.

Pierwszy punkt w drugiej części meczu zdobył rosły atakujący Cuprum – Remigiusz Kapica. Spotkanie wyrównało się. Do stanu 8:8 odbywało się na przewagi, ale później prowadzenie uzyskali gospodarze, którzy nie oddali go do końca tej części meczu. O trzecim secie Miedziowi chcieliby na pewno zapomnieć. Błędy własne Lisów, a także mocne ataki Olsztyna spowodowały, iż AZS osiągnął nawet siedmiopunktową różnicę 16:9. Ekipa Javiera Webera wygrała 25:16 i cały mecz 3:0.