Rosną opłaty w KD

Pasażerowie pociągów Kolei Dolnośląskich, którzy nie zdążą kupić biletu w kasie, muszą liczyć się z wyższymi opłatami, które konduktorzy będą pobierali od 1 czerwca.

Zmiany w cenniku dolnośląskiego przewoźnika dotyczą m.in. opłat za wydanie biletu przez konduktora. Pasażer, który nie zdąży kupić biletu w kasie, u obsługi pociągu zapłaci dodatkowo 8 zł (o 3 zł więcej niż obecnie). Jeżeli nie zgłosi się po bilet do konduktora zaraz po wejściu do pociągu, tylko kupi go dopiero podczas kontroli, będzie musiał dopłacić aż 60 zł.

Przypominamy również o automatach biletowych w naszych pojazdach typu Impuls 45WE, w których za bilet można zapłacić kartą płatniczą. Zapraszamy również do naszych Biur Obsługi Klienta na Dworcu Głównym we Wrocławiu oraz legnickim dworcu kolejowym. Bilety można nabyć również za pośrednictwem aplikacji mobilnych: System eKD, KOLEO, SkyCash.

– informuje biuro prasowe KD.

Wyższa będzie też opłata za naruszenie przepisów o przewozie rzeczy i zwierząt, czyli przejazd bez ważnego biletu dla np. naszego pupila – tu zamiast 15 zł, jak w tej chwili, trzeba będzie od czerwca dopłacić 20 zł.

źródło: materiały prasowe

Dodaj komentarz

*

code