Nie róbcie nam tu objazdu

Mieszkańcy niewielkiej miejscowości Kamiona w gminie Żukowice znów boją się o swoje bezpieczeństwo. Martwią się, że spora inwestycja drogowa na wyjeździe z Głogowa przyczyni się do większego ruchu w ich małej ojczyźnie. Kilka lat temu już mieli do czynienia z taką sytuacją i na kolejną się nie godzą.

Kilka tygodni temu na wyjeździe z Głogowa w kierunku Nielubi rozpoczęła jedna z największych inwestycji ostatnich lat. W miejscu, gdzie bardzo często dochodzi do wypadków, powstanie wreszcie rondo. Miasto porozumiało się w tej kwestii z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, która jest zarządcą drogi.

– To bardzo istotna inwestycja dla naszego regionu. Myślę, że nie trzeba nikomu tłumaczyć, jak bardzo – mówi Piotr Poznański, zastępca prezydenta Głogowa.

Jednak inwestycja, z której cieszą się kierowcy, martwi mieszkańców położonej niedaleko miejscowości Kamiona. Oni już drżą o własne bezpieczeństwo. Doskonale bowiem wiedzą, że ruch w ich wiosce zwiększy się podobnie, jak kilka lat temu, kiedy prowadzone były inne prace na krajowej dwunastce.

– Tu jest ograniczenie dla pojazdów ciężarowych, więc tiry nie przejadą. Chodzi jednak o samochody osobowe, którym nikt nie zabroni tędy jechać. A sytuacja wygląda tak, że droga jest wąska i kręta, co powoduje spore zagrożenie – zwraca uwagę jeden z mieszkańców Kamionej.

Więcej w materiale:

Dodaj komentarz