Rio Team lepsze od Chrobrego

Czwarte zwycięstwo w tym sezonie odnieśli koszykarze trzecioligowego UKS Rio Team Złotoryja. Podopieczni trenera Andrzeja Radziwanowskiego po zaciętym widowisku pokonali przed własną publicznością ekipę Chrobrego XXI Kłodzko.

Początek starcia należał do gospodarzy, którzy dość szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Goście jednak nie zamierzali się poddawać i po chwili odrobili dystans do złotoryjan, a nawet ich przegonili. Koszykarze Rio, choć w pierwszej połowie mieli optyczną przewagę na boisku, to jednak razili nieskutecznością, zarówno przy próbach rzutów z dystansu, jak i z najbliższych odległości. Efektem tego była zaledwie 30-punktowa zdobycz po pierwszych dwóch partiach spotkania, podczas gdy przyjezdni mieli na swoim koncie o osiem „oczek” więcej.

Po zmianie stron zobaczyliśmy zupełnie inne oblicze zespołu ze stolicy polskiego złota. Agresywna defensywa, skuteczne kontrataki i rozważna gra w ataku pozycyjnym pozwoliła na zniwelowanie strat i uzyskanie w miarę bezpiecznej przewagi, która na początku decydującej kwarty wynosiła już 14 pkt. (60:46). Wtedy do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić rywale. Kłodzczanie seriami trafiali zza łuku, a także dużo lepiej bronili. Na około 3-4 minuty przed zakończeniem przewaga Rio stopniała do dwóch punktów. W nerwowej końcówce więcej zimnej krwi zachowali jednak gospodarze i ostatecznie to oni mogli się cieszyć z czwartego zwycięstwa w obecnych rozgrywkach 3. ligi dolnośląskiej mężczyzn (81:76).

W najbliższą sobotę Rio Team podejmie u siebie jeden z czołowych zespołów ligi WKK Wrocław. Będzie to już ich ostatni mecz w tym sezonie.

Zespół UKS Rio Team Złotoryja wystąpił w składzie: Maciej Miłoń, Nikodem Ćwiżyk, Paweł Nowicki, Adrian i Dominika Kwiatkowscy, Szymon Kwapiński, Łukasz Macała, Kacper Tomaszewski i Krzysztof Kosmala.