Remontu kładki KEN nie będzie!

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie wyremontuje, kładki przy ulicy Komisji Edukacji Narodowej w Lubinie. Taką odpowiedź od Ministerstwa Infrastruktury, dostali radni z powiatu lubińskiego.

W maju bieżącego roku, radni powiatu lubińskiego, wystąpili z apelem do Premiera Mateusza Morawieckiego o zobligowanie GDDKiA do naprawy kładki przy ulicy Komisji Edukacji Narodowej w Lubinie. 

18 sierpnia 2020 roku, rada powiatu dostała odpowiedź od Ministerstwa Infrastruktury. Niestety nie jest ona optymistyczna ani dla kładki ani dla mieszkańców. W 

Dopiero w 2021 roku planowane jest zakończenie budowy drogi S3. Wówczas, droga, która jest w tej chwili drogą krajową, stanie się wojewódzką, a wtedy kładka KEN nie będzie już należeć do GDDKiA tylko do Urzędu Marszałkowskiego i to oni będą odpowiedzialni za remont wiaduktu- podkreśla Adam Myrda, starosta lubiński.

Ze względów bezpieczeństwa, nie można czekać z naprawą kładki do końca 2021 roku. Na najbliższej sesji powiatu, rada znów będzie zajmować się tą sprawą – podkreśla Adam Myrda.

Do czasu emisji programu nie udało nam się uzyskać komentarza odnośnie całej sprawy od rzeczniczki GDDKiA.

Przypomnijmy kładka KEN runęła w kwietniu 2019 roku. Od tego momentu już dwa razy uderzyły w nią samochody ciężarowe, nie wspominając o tym, że wiadukt jest zamknięty dla pieszych. Jaka przyszłość czeka kładkę i kiedy zostanie ona wyremontowana? Tego na dzień dzisiejszy nie wie nikt.

 

Dodaj komentarz

*

code