Remis „Miedziowych” na Łazienkowskiej

Zespół Bena van Daela w ostatnim spotkaniu Grupy Mistrzowskiej, a jednocześnie kończącym sezon 2018/2019, zremisowali 2:2 na wyjeździe z Legią Warszawa. Dla Zagłębia zdobyty punkt nie miał większego znaczenia w ligowej tabeli, ale zmniejszył szansę „Wojskowych” na tytuł mistrzów Polski, a całkowicie tego marzenia pozbawił ich Piast Gliwice, który w ostatniej kolejce pokonał 1:0 Lecha Poznań.

Pierwsi ze zdobyczy bramkowej cieszyli się gospodarze. Fatalny błąd defensywy gości plus szarża Carlitosa otworzyły wynik meczu w 15. minucie. W 29. minucie ekipa Aleksandara Vukovicia podobnie jak przy pierwszej bramce, tak i teraz miała szybką kontrę. Strzał jednego z zawodników z szesnastego metra zatrzymał metr przed bramką jeden z zawodników gości. Szybkie tempo to bez wątpienia rytm w jakim przez cały czas odbywało się spotkanie. W 32. minucie tym razem Zagłębie zaatakowało bramkę Radosława Majeckiego, a ten okazał się bezbronny przy strzale Damjana Bohara. 1:1. Takim też wynikiem zakończyło się pierwsze 45. minut meczu. W drugiej połowie już na początku oglądaliśmy wiele dogodnych sytuacji do zdobycia gola w obu ekipach. W 58. minucie po przejęciu piłki w środku pola, Patryk Szysz otrzymał idealne podanie ze skrzydła i z pierwszej piłki dał „Miedziowym” prowadzenie 1:2. W końcówce Legia przycisnęła rywala i doprowadziła do remisu za sprawą Adama Hlouska, a po chwili miała okazję na rezultat 3:2. Na szczęście dla gości, spotkanie zakończyło się podziałem punktów, a nie ich stratą na rzecz gospodarzy. Na koniec sezonu Zagłębie Lubin zajęło 6. miejsce.

37. kolejka Lotto Ekstraklasy
Legia Warszawa – KGHM Zagłębie Lubin 2:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Carlitos 15′, 1:1 Damjan Bohar 32′, 1:2 Patryk Szysz 58′, 2:2 Adam Hloušek 90′

Legia Warszawa: Majecki – Stolarski, Jędrzejczyk, Rémy, Luís Rocha – Antolić (72. Hloušek), Cafú, Vesović (59. Niezgoda), Hamalainen (59. D. Nagy), Szymański – Carlitos.

Zagłębie Lubin: Forenc – Kopacz, Guldan, Oko, Balić – Czerwiński, Jagiełło (68. Poręba), Starzyński, Slisz, Bohar (78. Pakulski) – Szysz (79. Mareš).