REGION/LEGNICA. Przegrani na „Starcie”

prawo jazdy1Kojarząca się głównie z oskarżeniami prokuratura, tym razem zamierza bronić obywateli. Sprawa dotyczy ponad 540 kierowców, którym grozi utrata prawa jazdy. Osoby te miały pecha, ponieważ nieświadomie pobierały nauki u instruktora, który prawomocnie został pozbawiony uprawnień szkoleniowych.

Zagrożeni utratą dokumentu to absolwenci legnickiego ośrodka szkolenia kierowców „Start”, prowadzonego przez Marka K. Mężczyzna zataił przed kursantami, że nie może być instruktorem i prowadził standardowe szkolenia, po ukończeniu których wielu zdało egzamin państwowy i od lat posiada prawo jazdy.

Sytuacja skomplikowała się w chwili, gdy miejscowe Samorządowe Kolegium Odwoławcze utrzymało w mocy decyzję prezydenta Legnicy o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami młodej legniczance, która pobierała nauki w nieszczęsnym „Starcie”. Wtedy sprawą zainteresowała się Prokuratura Okręgowa w Legnicy.

– Jest wielce prawdopodobne, że z uwagi na ochronę praworządności i słusznego interesu społecznego będziemy uczestniczyć w postępowaniu administracyjnym – przyznaje prokurator Liliana Łukasiewicz. – Zwróciliśmy się do SKO o nadesłanie odpisu tej budzącej kontrowersje decyzji, by zbadać ją pod kątem zgodności z prawem – dodaje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Dokumenty z SKO jeszcze nie nadeszły do prokuratury. Po ich otrzymaniu prokuratorzy rozważą czy skierują sprawę do ponownego rozpatrzenia, czy też napiszą skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu.prawo jazdy2

(JOM)

Dodaj komentarz