REGION. Zagraj o Mistrzostwo Polski „szóstek”

1146224_10151773576089526_2052959718_oPonad 150 tysięcy zawodników bierze udział w Lidze Nike Playarena w całej Polsce. Dla niewtajemniczonych jest to amatorska liga piłki nożnej sześcioosobowej, w której drzemie potężna siła. Mecze rozgrywane są systemem każdy z każdym, na orlikach i boiskach osiedlowych.

W województwie dolnośląskim rozgrywki funkcjonują już od kilku lat w Lubinie, Wrocławiu, Głogowie, Ścinawie i Legnicy. Teraz organizatorzy planują otworzyć ligi w kolejnych miastach a wśród nich w Polkowicach, Jaworze i Złotoryi. Tym samym zapraszają wszystkich miłośników piłki nożnej do sprawdzenia swoich umiejętności na boisku, a nie przed ekranem komputerów. Aby przystąpić do rozgrywek wystarczy założyć drużynę w serwisie Playarena.pl i już można rozpocząć walkę o tytuł najlepszej drużyny w swoim mieście, a następnie o Mistrzostwo Polski Ligi Nike Playarena.

Liga Nike Playarena to zawody, w których udział jest całkowicie darmowy i dostępny dla każdego. To największa tego typu sieć lig w całej Europie. W całej Polsce rywalizacja toczy się już w ponad siedemdziesięciu miastach. Wśród najaktywniejszych są Szczecin, Łódź, Warszawa oraz… Lubin. W każdym z czterech wymienionych miast w sezonie 2013/2014 rozegrano już ponad tysiąc spotkań.

– Początek na pewno był ciężki, jednak z każdym kolejnym miesiącem do rozgrywek przybywali kolejni pasjonaci piłki nożnej. Na tą chwilę nasze miasto jest czwartym najaktywniejszym w całej Polsce. Wygląda na to, że z Lubina wycisnęliśmy już niemal maksimum, dlatego też chcemy zaangażować się bardziej także w rozgrywki w pobliskich miejscowościach. W końcu do stworzenia ligi w danym mieście wystarczy nawet jedno boisko i chęci kilku fanów piłki kopanej – mówi Adam Michalik, założyciel rozgrywek Playarena w Lubinie.

To właśnie, dzięki niemu w stosunkowo niewielkim Lubinie powstał wyróżniający się w całej Polsce ośrodek piłki nożnej sześcioosobowej. Jak sam podkreśla, nie jest łatwo organizować takie rozgrywki na odległość dlatego równie intensywnie jak drużyn i zawodników, poszukuje również Ambasadorów Rozgrywek, czyli wolontariuszy, którzy „na miejscu” koordynują rozgrywki w swoim mieście.

– Ambasadorem Playarena może zostać każdy. Mimo, że nie ma z tego tytułu profitów finansowych to dzięki prowadzeniu ligi we własnym mieście można nabrać niesamowicie cennego w obecnych czasach doświadczenia. W tym momencie na „ambasadorskim pokładzie” jest już ponad setka całkowicie wchłoniętych w projekt osób. – podkreśla Bartosz Sawicki, Ambasador Playarena w Lubinie oraz ogólnopolski koordynator Programu.

Na mecze zawodnicy umawiają się za pośrednictwem serwisu www.playarena.pl. Drużyny walczą o cenne punkty, dzięki którym mogą awansować na Mistrzostwa Polski Ligi Nike Playarena. Ilość drużyn, które dostają się  do turnieju, jest uzależniona od ilości rozegranych spotkań ligowych. Im więcej meczów, tym więcej teamów pnie się do rozgrywek o tytuł Mistrza Polski.

Regionalne ligi są otwarte dla wszystkich „zapalonych” graczy. Wystarczy stworzyć drużynę liczącą od 6-ciu do 25-ciu zawodników, zapisać się na www.playarena.pl i zagrać o wysoką stawkę. By grać i oddawać się pasji nie ważny jest ani wiek, ani płeć.

– Jesteśmy otwarci na wszystkie nowe drużyny. W ich skład mogą wchodzić osoby w różnym wieku i umiejętnościach. By zacząć grać, należy dokonać rejestracji na stronie Playarena. Zajmuje to zaledwie kilka minut, a przyjemność czerpana z gry i rywalizacji jest przeogromna. – podkreślają wspólnie Ambasadorowie Playarena

Więcej informacji o rozgrywkach można uzyskać u :

– Adam Michalik: adam.michalik@playarena.pl, 723-529-967
– Bartosz Sawicki: bartek@playarena.pl, 782-554-720
– Przemysław Kaczmarek: przemek@playarena.pl, 794-668-662

LUBIN : http://playarena.pl/193/rozgrywka
GŁOGÓW : http://playarena.pl/1035/rozgrywka
LEGNICA : http://playarena.pl/12/rozgrywka
ŚCINAWA : http://playarena.pl/2826/rozgrywka
JAWOR : http://playarena.pl/406/rozgrywka
ZŁOTORYJA : http://playarena.pl/2492/rozgrywka
POLKOWICE : http://playarena.pl/866/rozgrywka

Dodaj komentarz