REGION. Nie bądź ofiarą, daj sobie pomóc

Bez tytułuWe wszystkich prokuraturach, sądach i komendach policji trwają dyżury w ramach XIV Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw. Tegorocznym motywem przewodnim są prawa ofiar przestępstw. Akcja trwa od 24 lutego do 1 marca 2014 roku.

W tym czasie pokrzywdzeni będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad udzielanych m.in. przez psychologów i prawników. Dyżury specjalistów będą pełnione od poniedziałku do piątku, w godzinach 10-18, natomiast w sobotę w godzinach 10-13.

Akcja ma zwrócić szczególną uwagę na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz przypomnieć o potrzebie ich ochrony oraz konieczności niesienia pomocy. Projekt zakłada, by każdy mógł uzyskać informację na temat uprawnień przysługujących pokrzywdzonemu lub o sposobach załatwienia sprawy.

Grafiki z podaniem numeru pokoju dyżurnego są umieszczone w widocznym miejscu na tablicach informacyjnych. Tam również można znaleźć wykazy organizacji pozarządowych zajmujących się niesieniem pomocy ofiarom przestępstw na naszym terenie. Lista ośrodków i ich adresy znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości oraz tutaj.

JOM

Dodaj komentarz