REGION. A co, gdy zabraknie KGHM?

konsulacje26 marca w regionie rozpoczną się konsultacje społeczne, które mają określić główne cele, problemy i wyzwania dla Legnicko – Głogowskiego Okręgu Funkcjonalnego.

LGOF to projekt realizowany przez Instytut Rozwoju Terytorialnego na Dolnym Śląsku wraz z niektórymi samorządami, organizacjami jak również z mieszkańcami. W Zagłębiu Miedziowym ma za zadanie odpowiedzieć między innymi na pytanie „Co zrobimy, gdy zabraknie KGHM?”.

Do projektu przyłączyły się na razie Legnica, Gmina Miejska Głogów, Legnickie Pole, Jerzmanowa, Żukowice, Kotla i Głogów oraz powiat bolesławiecki. Konsultacje społeczne zaplanowano w Złotoryi (26 marca), Legnicy (27, 28 marca) oraz w Głogowie (27 marca).

Konsultacje społeczne będą się odbywać w ramach projektu „Zintegrowany system powiązań miast w LGOF”. Zainteresowani będą odpowiadać na pytania związane z przyszłością regionu jak i kategoryzować problemy je według stopnia ważności. Będą mogli także zaproponować własne pomysły. Ankietę można także anonimowo wypełnić on-line pod adresem www.lgof.pl.

Pytania do mieszkańców dotyczą tak problemów związanych z terenami przemysłowymi jak i potrzebami związanymi z budową połączeń kolejowych w regionie, ruchu tranzytowego w miastach czy ewentualnej eksploatacji złóż węgla brunatnego.

Projekt dotyczy przede wszystkim powiązań transportowych pomiędzy poszczególnymi miastami w regionie. Jest on koordynowany przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Wartość projektu to ponad 1,5 mln zł. 90 proc. tej kwoty to dotacja składająca się w 85 proc ze środków unijnych oraz 15 proc z pieniędzy z budżetu państwa, natomiast 10% wartości projektu zapewnia województwo dolnośląskie.

LGOF jest jednym z czterech miejskich obszarów funkcjonalnych na Dolnym Śląsku. Środki z projektu będą przyznawane na podstawie konkursu.

DRM

Dodaj komentarz