Ręczna pod choinkę dla dzieci

To już kolejny rok kiedy kibice piłki ręcznej wraz z klubem MKS Zagłębie Lubin S.A. zorganizowali akcję „Ręczna pod choinkę”. Cel jest prostu – sprawić uśmiech jak największej liczbie dzieci. I po raz kolejny ta sztuka się udała…

Najpierw było zbieranie koszulek od najlepszych zawodniczek i zawodników nie tylko w naszym kraju, ale i całej Europie. Na stronie „Ręczna pod choinkę” udostępniane były kolejne licytacje, a zebrane środki trafiły przez kibiców Zagłębie Handball do Kobierzyc, Szczecina, Koszalina, Piotrkowa Trybunalskiego czy Lublina. Tam wybrane zawodniczki wyżej wymienionych klubów odwiedzą domy dziecka z prezentami.

Pierwszą placówką, którą odwiedzili kibice wraz z przedstawicielkami Zagłębia Lubin, Adrianną Górną i Darią Zawistowską był Dom Dziecka w Wilkowie. Dzieci bardzo cieszyły się z otrzymanych prezentów, ale jeszcze bardziej z odwiedzin gości.

Dzieci, które wcześniej napisały list do Świętego Mikołaja otrzymały 30 paczek, w których znajdowały się zabawki, sprzęt sportowy oraz słodycze. Dodatkowo placówka otrzymała paczki, w których znajdował się między innymi niezbędny sprzęt RTV i AGD. To wielka pomoc zarówno dla samych dzieci, jak i samych placówek. Akcja „Ręczna pod choinkę” po raz kolejny sprawiła, że na twarzach wielu dzieci pojawił się szeroki uśmiech.

A to nie koniec niespodzianek. Mistrzynie Polski wraz z kibicami zaprosili podopiecznych Domu Dziecka w Wilkowie na najbliższe domowe spotkanie Zagłębia. A będzie to wyjątkowy mecz, a mianowicie grupowe starcie Miedziowych z triumfatorem Ligi Europejskiej, czołową francuską drużyną, Les Neptunes de Nantes.

 

Dodaj komentarz

*

code