„Ręczna pod Choinkę” z wizytą w Wilkowie (FOTO)

Trwa czwarta edycja „Ręczna pod Choinkę”, organizowana przez kibiców ze Stowarzyszenia Zagłębie Handball, a także klubu piłki ręcznej MKS Zagłębie Lubin S.A. Dziś przedstawiciele tej już ogólnopolskiej akcji, wraz z piłkarkami ręcznymi Metraco Zagłębia Lubin, odwiedzili Dom Dziecka w Wilkowie.

Kibice ze Stowarzyszenia Zagłębie Handball, jak co roku przed świętami, rozpoczęli akcję „Ręczna pod choinkę”. Z roku na rok dociera ona do coraz większej liczby osób, a co najważniejsze, w tym wyjątkowym czasie udaje się pomóc jeszcze większej liczbie dzieci z domów dziecka. Do projektu włączyły się najlepsze kluby i najlepsze szczypiornistki na świecie.

Dziś wiele uśmiechów na twarzach dzieci z Domu Dziecka w Wilkowie wywołała wizyta Mikołajów. W tę rolę wcielili się kibice, a także miedziowe szczypiornistki, Małgorzata Buklarewicz i Malwina Hartman. Prawdziwą gwiazdą okazał się jednak Krecik. Klubowa maskotka skupiła na sobie najwięcej uwagi maluchów.

Podopieczni Domu Dziecka otrzymali prezenty, które zostały zakupione za fundusze z koszulek, przeznaczonych na aukcję. Były klocki, lalki, samochodziki, pluszaki, a także wiele, wiele innych zabawek. Nie zabrakło też niezbędnego sprzętu AGD – Najważniejszy był uśmiech tych wspaniałych dzieci. Na pewno dzisiejsza wizytę zapamiętam długo – mówi Małgorzata Buklarewicz, która wraz ze swoją klubową koleżanką, Malwiną Hartman zaprosiła dzieci na najbliższy domowy mecz Metraco Zagłębia Lubin, 13 stycznia z Pogonią Szczecin.

Dodaj komentarz

*

code