„Rataj” bohaterem Górnika

W meczu 8. kolejki Fortuna 1 Ligi Górnik Polkowice zremisował z Odrą Opole 1:1. Bramkę na wagę remisu dla Zielono-Czarnych zdobył Jarosław Ratajczak.

Pojedynek rozpoczął się obiecująco dla podopiecznych trenera Marka Barylskiego. Już w ósmej minucie piłka po uderzeniu Jarosława Ratajczaka trafiła w słupek bramki Mateusz Kuchty. Niestety pomimo dobrej gry Górnika w środkowej strefie boiska, nie obyło się bez błędów w obronie. W 21 mim. Odra wyszła z kontrą, a akację celnym strzelałem zakończył Konrad Nowak. Polkowiczanie mieli optyczną przewagę jednak zabrakło skuteczności. Do przerwy goście prowadzili 1:0. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. W 66 min. trener Barylski dokonał kilku roszad w składzie. Na boisku pojawili się m.in. Mariusz Szuszkiewicz i Jakub Sypek ale nie mieli wielu okazji do zdobycia gola. W końcówce meczu ciężar gry wziął na swoje barki obrońca miejscowych. Popularny „Rataj”, po indywidualnej akcji lewą stroną boiska, pięknym strzałem pokonał golkipera Odry dając Górnikowi cenny remis.

Górnik Polkowice – Odra Opole 1:1 (0:1)
Bramki:  Jarosław Ratajczak 87 – Konrad Nowak 21

Górnik: 1. Marcin Furtak – 11. Dominik Radziemski, 27. Marcin Biernat, 3. Mateusz Magdziak, 4. Jarosław Ratajczak – 23. Eryk Sobków, 10. Maciej Pałaszewski (46, 8. Bruno Żołądź), 13. Adrian Purzycki (66, 17. Mariusz Szuszkiewicz), 30. Kamil Wacławczyk (88, 6. Rafał Karmelita), 7. Kajetan Szmyt (66, 20. Jakub Sypek) – 37. Mateusz Piątkowski (83, 16. Maciej Bancewicz).

Odra: 96. Mateusz Kuchta – 9. Tomáš Mikinič (62, 22. Mateusz Spychała), 2. Piotr Żemło, 15. Konrad Kostrzycki, 47. Antoni Klimek (83, 32. Maciej Wróbel) – 7. Krzysztof Janus, 66. Miłosz Trojak, 5. Rafał Niziołek (83, 71. Bernard Petrák), 17. Mateusz Marzec (62, 6. Michał Pawlik), 94. Konrad Nowak – 28. Arkadiusz Piech (69, 20. Adam Żak).

żółte kartki: Szmyt, Ratajczak – Mikinič, Żemło, Marzec, Trojak.

sędziował: Paweł Malec (Łódź).