Trzy punkty dla Cuprum Lubin z Suwałk

Na taki rezultat czekali zarówno zawodnicy, jak i kibice. W Suwałkach „Miedziowe Lisy” rozegrały ósmą serię spotkań z podopiecznymi Andrzeja Kowala. Cuprum Lubin pokonało rywali 3:0!

Przyjmujący Bartłomiej Lipiński otworzył wynik meczu, a po chwili drugi punkt siatkarze Cuprum wywalczyli po zablokowaniu na skrzydle przyjmującego Kevina Klinkenberga. Goście grali bardzo pewnie wygrywając 12:25. Drugi set z początku był nieco wyrównany, ale z czasem ekipa Marcelo Fronckowiaka uzyskała prowadzenie, którego nie oddała do końca tej części meczu, wygrywając z rywalami z Suwałk 21:25. Trzeciego seta od skutecznego bloku rozpoczęli goście. Po chwili po błędzie własnym ekipy gospodarzy, Cuprum Lubin prowadziło 0:2. Po chwili kilka błędów po stronie przyjezdnych i lepszy atak Suwałk plus as serwisowy Klinkenberga, pozwolił ekipie Andrzeja Kowala na prowadzenie. Walka była zacięta i ponownie Cuprum objęło prowadzenie, ale tym razem „Miedziowe Lisy” nie oddały go do końca seta uzyskując upragnione 3 punkty.

8.kolejka PlusLigi, Hala OSiR w Suwałkach
MKS Ślepsk Malow Suwałki – Cuprum Lubin 0:3 (12:25, 21:25, 22:25)
MVP meczu: Jakub Ziobrowski (Cuprum Lubin)

MKS Ślepsk Malow Suwałki: Szwaradzki, Siek, Skrzypkowski, Klinkenberg, Szerszeń, Bołądź, Takvam, Rudzewicz, Rohnka, Sapiński, Gonciarz, Tuaniga, Libero: Filipowicz, Stańczak.

Cuprum Lubin: Lipiński, Maruszczyk, Zawalski, Gorzkiewicz, Ziobrowski, Dvoranen, Biegun, Smoliński, Rodrigues, Sacharewicz, Domagała, Morozow, Libero: Gruszczyński, Makoś.