Opublikowany: czw, Wrz 5th, 2019

Pucharowy dwumecz w hali RCS!

Pierwszymi meczami w nowym sezonie w hali RCS w Lubinie będą spotkania w ramach Pucharu EHF. Przeciwnikiem piłkarek ręcznych Metraco Zagłębia w pierwszej rundzie tych rozgrywek będzie mistrz Macedonii Północnej, Metalurg Skopje. Mecze zaplanowano na 7 (godz. 18) i 8 września (godz. 17).

Metalurg zdobył mistrzowski tytuł po sześciu latach dominacji lokalnego rywala, Vardaru. Zespół po sukcesie do nowego sezonu przystępuje w niemal niezmienionym składzie, składzie opartym głównie na rodzimych zawodniczkach – Jest to młody zespół, gdzie najstarsze zawodniczki mają 23-24 lata. Trzeba jednak pamiętać, że są to zawodniczki z Bałkanów, a co za tym idzie na pewno nie poddadzą się bez walki. Rywalki postawią nam poprzeczkę wysoko i będą walczyć o każdą piłkę – mówi Bożena Karkut, szkoleniowiec Metraco Zagłębia Lubin.

Liderkom zespołu jest Leonida Gicevska, najskuteczniejsza szczypiornistka w ekipie rywalek Metraco Zagłębia Lubin.

Lubinianki solidnie przepracowały okres przygotowawczy i są w pełni gotowe do nowego sezonu. Miedziowe tremowały 2-3 razy dziennie, wzięły także udział w trzech turniejach towarzyskich, mierząc się z wymagającymi rywalami z silnych europejskich lig.

Spotkania z zespołem z Macedonii Północnej zaplanowano na 7 i 8 września w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie – Z pewnością jest to duży atut. Dodatkowo granie przed własna publicznością dodaje nam skrzydeł i zagrzewa do walki – mówi Kinga Grzyb, skrzydłowa Metraco Zagłębia Lubin.

Zwycięzca pary MKD WHC Metalurg Skopje – Metraco Zagłębie Lubin w drugiej rundzie Pucharu EHF zmierzy się z norweskim Storhamar.

Rozgrywki PGNiG Superligi Kobiet Miedziowe zainaugurują meczem w Kobierzycach 14 września. Mecz pierwszej kolejki z JKS-em Jarosław, ze względu na spotkania w Pucharze EHF, został przeniesiony na 9 października.

Bilety:
http://ticketik.pl/#!/Wydarzenie/1561
http://ticketik.pl/#!/Wydarzenie/1566

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..