Pucharowy awans szczypiornistek

Zaglebie_recznaLUBIN. Szczypiornistki KGHM Metraco Zagłębia Lubin awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski. Lubinianki wygrały na wyjeździe z Olimpią Beskid Nowy Sącz 41:28.

Na bramki Juliany Malty i „Semeny” odpowiedziała Dubajova. Kolejne trzy trafienia zaliczyły miedziowe i już na początku było 5:1 na korzyść przyjezdnych. W 10. minucie, po trafieniu Vanessy Jelić na tablicy wyników było 7:2 dla Zagłębia. Gospodynie goniły wynik o po kwadransie zniwelowały straty do dwóch bramek – 7:9. W 20. minucie karnego nie wykorzystała „Semena”, a chwilę później Olimpia zdobyła bramkę na 10:11. Cztery kolejne trafienia z rzędy były autorstwa Bożeny Karkut. Jeszcze przed przerwą lubinianki podwyższyły swoje prowadzenie do sześciu bramek.

W drugiej połowie przewaga miedziowych była jeszcze bardziej widoczna. Kiedy w 47. minucie rzut karny wykorzystała Jelena Bader KGHM Metraco Zagłębie Lubin osiągnęło 10-bramkową przewagę 32:22. Później trwało już punktowanie bezradnych rywalek, które tym razem nie postawiły poprzeczki tak wysoko jak w meczu ligowym w Lubinie. Do ćwierćfinału Pucharu Polski pewnie awansowało Zagłębie.

MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz – KGHM Metraco Zagłębie Lubin 28:41 (14:20)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko – Brenkus , Załęczna , Tracz , Semeniuk-Olchawa , Obrusiewicz , Paluch, Jelić , Lalewicz , Bader, Jochymek , Malta.