Puchar Polski ostatnim akordem sezonu!

Przed krajowymi drużynami piłkarek ręcznych ostatni akord sezonu. Gniezno po raz trzeci z rzędu będzie gospodarzem PGNiG Pucharu Polski. 4 czerwca o godz. 17:30 broniące trofeum Zagłębie Lubin zmierzy się z Perłą Lublin. Mecz odbędzie się z udziałem kibiców.

Oba zespoły do spotkania przystąpią z innego pułapu sportowych osiągnięć notowanych w bieżącym sezonie. Miedziowe są aktualnymi mistrzyniami Polski i celują w dublet. Drużyna z Koziego Grodu dosłownie w ostatniej kolejce ligowej przegrała srebrny medal. Mecz w Gnieźnie jest dla niej ostatnią szansą w sezonie, aby zdobyć ważne trofeum.

Zagłębie mistrzowski tytuł zapewniło sobie już na początku maja, pokonując na własnym parkiecie EKS Start Elbląg. Miedziowe nie spuściły z tonu do końca rozgrywek, a na finiszu sezonu rozgromiły w szlagierowym meczu swojego odwiecznego rywala, MKS Perłę Lublin.

Lubinianki w lidze wygrały z Perłą wszystkie cztery mecze, jednak puchar rządzi się swoimi prawami. – Będzie to jeden mecz, który zadecyduje o tym, kto zdobędzie to trofeum. Spodziewamy się innego starcia niż tych w lidze, ale zrobimy wszystko, aby zakończyć sezon również z Pucharem – mówi Jovana Milojević, obrotowa Zagłębia Lubin i reprezentacji Serbii.

Gniezno po raz kolejny gościć będzie dwie najlepsze drużyny PGNiG Pucharu Polski. Wcześniejsze dwa finały padły łupem Miedziowych, które najpierw pokonały Pogoń Szczecin, a rok później Młyny Stoisław Koszalin – Gniezno kojarzy nam się bardzo dobrze i oby tak zostało. Sama organizacja meczów finałowych jest na najwyższym poziomie i co bardzo ważne to spotkanie będzie mogło odbyć się z kibicami, z czego bardzo się cieszymy – dodaje Jovana Milojević.

Lubinianki do meczu finałowego zaczęły przygotowania już na początku tygodnia. Obrończynie trofeum trenują na własnych obiektach w Lubinie. – Nastroje w zespole są bardzo bojowe. Zdajemy sobie sprawę z wagi tego spotkania i na pewno nikogo przed tym ważnym meczem nie trzeba mobilizować. Przed nami kolejna, piąta „Święta Wojna” w sezonie, i na pewno emocji nie zabraknie – mówi Patrycja Świerżewska, rozgrywająca Zagłębia Lubin i reprezentacji Polski.

Zagłębie do Gniezna udało się dzień przed meczem, w czwartek lubinianki odbyły trening w miejscowej hali. Na finał PGNiG Pucharu Polski wybiera się ponad setka kibiców z Lubina.

Dodaj komentarz

*

code