Przełamanie Siódemki

12. kolejka pierwszej ligi okazała się szczęśliwa dla piłkarzy ręcznych Siódemki Miedź Legnica. Podopieczni Pawła Wity w tej serii rozgrywek pokonali na własnym parkiecie Czuwaj Przemyśl 30:29 (17:15). Tym samym legniczanie przełamali passę meczów bez zwycięstwa.

Siódemka po przegranych z Końskimi, Białą-Podlaską i Piekarami do meczu z Czuwajem przystąpiła maksymalnie skoncentrowana, co miało przełożenie na wynik, szczególnie w początkowej fazie meczu. Po niespełna kwadransie grania było już 9:2 dla legniczan. Goście, jednak w porę się przebudzili i zaczęli odrabiać starty, doprowadzając do remisu po 13. Do przerwy Siódemka wygrywała dwoma trafieniami.

W drugiej połowie, choć dziesięć minut przed końcem gospodarze, prowadzili 26:22 emocji nie zabrakło. Niespełna minutę przed końcem goście doszli na jedną bramkę. Piłkę w ataku zgubili legniczanie, jednak nic złego się już im nie stało.

– Cały mecz wygrywaliśmy i zasłużyliśmy na komplet punktów. Remis w tym meczu na pewno by nas nie satysfakcjonował – mówił po spotkaniu szkoleniowiec Siódemki, Pawe Wita.

Siódemka Miedź Legnica – Czuwaj Przemyśl 30:29 (17:15)

Siódemka: Mazur, Kaczmarek – Majewski 1, Przybylak 2, Płaczek 5, Koprowski 2, Piróg 2, Piwko 3, Ziemiński 2, Mosiołek 9, Skiba 2, Antosik 2.

Czuwaj: Sar, Szczepaniec – Puszkarski 7, Stołowski 5, Bajwolik 4, Nowak 1, Kroczek 4, Obydż 1, Kulka 1, Kubisztal 6, Kubik.